Žádost o půjčku – vzor

žádost o půjčku vzorJak správně podat žádost o půjčku si ukážeme v dnešním článku. Uvedeme si o jaké půjčky se konkrétně žádá a co je všechno třeba. Žádost o půjčku, vzor bude také dostupný. My si řekneme, jaké všechny náležitosti by měla taková žádost obsahovat.

Bude záležet jestli se bude jednat o žádost obecnou nebo o konkrétní, která se vztahuje k určité bance. Smysl každé žádosti o půjčku spočívá v potřebě peněz. Tyto peníze můžeme potřebovat na nějaké konkrétní cíle nebo věci. Někteří poskytovatelé vyžadují také účel poskytnutí.

Jak by měla žádost o půjčku vypadat

Nyní si ukážeme vzor, zkrátka jak by měla žádost o půjčku vypadat. Nejprve si musíme ujasnit, koho budeme o potřebné peníze žádat. Pokud se jedná o banku, využijeme standardních postupů. Co to jsou ony postupy, si nyní ukážeme. Vyhledáme nejbližší pobočku banky a vejdeme dovnitř. Zde budeme přiděleni konkrétnímu poradci.

Tento poradce se nás zeptá na několik věcí. První otázka bude směřovat na to, kolik chceme půjčit. Když to bude do 200 000 korun tak ani nemusíme dokládat účel této půjčky. Zde je to velmi snadné.

Kde žádat o půjčku

Žádost o půjčku lze provést v bance. Již jsme si uvedli i vzor. V bance tedy žádáme více formálně než u nebankovní společnosti. Nyní si uvedeme jak podat žádost o nebankovní půjčku. Postup bude podobný, ale v některých drobnostech se bude lišit. My si ukážeme hlavní odlišnosti a poradíme jak se vyvarovat chybám. Celkově bychom měli být připraveni