Vysoká půjčka

Banky a finanční společnosti poskytují půjčky v různě velkých sumách. Jedná se hlavně o jaký úvěr se žadatel uchází. Vysoká půjčka je poskytována převážně na bydlení. Hypotéky jsou však doménou bank. Pro získání hypotéky jsou důležitá některá kritéria.

Mezi tyto kritéria patří:

  1. Bonita žadatele
  2. Žádný záznam v rejstříku dlužníků
  3. Stálé zaměstnání
  4. Dostatečná výše mzdy
  5. Vhodná zástava
  6. Možnost volby ručitele

vysoká půjčkaPro neúspěšné žadatele o vysokou půjčku v bance je k dispozici nebankovní půjčka. Pro žadatele o tuto půjčku je však nutné zdůraznit pečlivý výběr nebankovní společnosti. Nebankovních společností na trhu je mnoho. Ne každá však postupuje seriozně.

Jakou zvolit nebankovní půjčku

Vysoká půjčka od nebankovní společnosti může být jištěna několika způsoby. Jednou možností je ručení nemovitostí. Další variantou je spolužadatel o úvěr. Výhody některé z těchto variant jsou na zvážení poskytovatele půjčky.

Jak vysoká půjčka by tedy měla být, aby nedošlo k problémům se splácením? V první řadě jde o výši příjmu zákazníka. Měly by být vyhotovena kalkulace měsíčních životních nákladů a poté stanovena výše splátky. Tato splátka by neměla být neúměrně vysoká, neboť by pak hrozilo riziko nesplácení půjčky.