Výhodný úvěr

Situace na trhu úvěrů je velmi proměnlivá. Mnoho společností přichází se svou nabídkou zajímavých finančních produktů. Pro nás tak je důležitým úkolem nalézt výhodný úvěr. Jak tento úvěr najít, to je otázka pro dnešní článek.

Kdo poskytne výhodný úvěr

Banky

Bankovní domy jsou známé pro dobré podmínky při poskytování úvěrů. Jedná se hlavně o nízké náklady na výhodný úvěrzapůjčené peníze. Úroky jsou obvykle ve výši jednotek až desítek procent. Splatnost si lze rozložit na několik let. Rovněž je možné splatit úvěr předčasně. Některé banky vyžadují za tento krok poplatky. Nicméně naším úkolem je vybrat takovou, kde k tomuto nedochází.

Finanční společnosti

Nebankovní sektor se na trhu financí prezentuje velmi silně. Často nabízí veškeré možné druhy úvěrů. Jedná se o mikroúvěry v řádu několika tisíc korun. Tyto malé půjčky jsou poskytovány se splatností až 1 měsíc. Někdy je možné za poplatek tuto dobu splatnosti prodlužovat. Je třeba však dávat pozor na celkové náklady na vypůjčené peníze.

Soukromé osoby

Asi nejméně známé jsou úvěry od soukromých osob. Někdy je také nazýváme soukromé investory. Jsou to tedy většinou úvěry na směnku. Přičemž podpisem směnky se zavazujete danou částku splatit. Někdy může být směnka prodána. Každý by však měl zpozornět, pokud dojde na půjčka na směnku. Zde se vyskytuje velmi mnoho podvodníků.