Vracení poplatků za úvěr

vracení poplatků za úvěrV poslední době proběhli zprávy, že je možné žádat od banky zpět poplatky za úvěr. Tato situace je možná. Rozhodnutí soudů tomu však nenasvědčují. Několik soudů již rozhodlo tak, že vracení poplatků za úvěr nemusí být provedeno. Banky tak nemají povinnost vracet tyto již zaplacené poplatky. Dokonce vzniklo několik iniciativ, které se tímto tématem zabývají.

Ze začátku se zdálo, že je zde nějaká šance na získání těchto poplatků za úvěr. Realita se ovšem ukázala v jiné podobě. Bankám tak nevzniká vůči svým klientům žádná povinnost. Nejčastěji se to týkalo lidí, kteří měli sjednaný hypoteční úvěr a za tento platili poplatky. Zaplacené poplatky se týkaly vedení úvěrového účtu.

Klienti tak nedostanou nic zpátky a situace se zdá být vyřešena. Jinak vše dopadlo v zahraničí a tam klienti dostali zaplacené poplatky zpět. Proč se tak nestalo u nás, zůstává záhadou. Klienti bank však svůj boj nevzdávají a připravují se na další právní spory.

Soudní spory o vracení poplatků za úvěr

Některé spory se již uskutečnili. Jak jsme již zmínily, výsledek nepřinesli. Další rady můžou poskytnout pouze specializovaní právníci, kteří se zabývají tímto fenoménem. Z tohoto důvodu musí být všechny právní rady na dobré úrovni. Tyto úrovně jsou pak hodnoceny nezávislým porotcem.

Celkově se může uvádět, že vracení poplatků za úvěr je problematické. Ve zmíněné problematice se vyznají pouze banky a jejich někteří klienti. Když si tedy chceme vzít hypotéku, musíme vědět téměř vše o podmínkách za jakých nám bude veden úvěrový účet. Musíme si zjistit všechny poplatky a následně se budeme zabývat jejich objektivitou.