Úvěry na směnku

úvěry na směnkuKlasické úvěry na směnku jsou poskytovány především nebankovním sektorem. Na tomto trhu, kde se směnky používají, působí mnoho malých společností. Prakticky se zde půjčuje na určitou smlouvu, která je právně vymahatelná. Směnka tedy představuje dokument, kde jsou uvedeny zákonem předepsané náležitosti. Musí zde být obsaženo jméno a příjmení. Následně je doplněno datum, kdy je částka na směnce splatná. Toto je velmi důležitý údaj.

Tuto směnku pak může její vlastník vymáhat u soudu. Občas se vyskytnou i v tomto oboru nečestné a podvodné praktiky. Vlastník tohoto dokumentu si nechá podepsat směnku bez údajů druhé strany. Potom jsou tyto data doplněny a vymáhány po dlužníkovi. V tomto případě je nutné vyhledat právní pomoc. Takto by tedy úvěry na směnku vypadat neměly.

Úvěry na směnku jsou vždy určitým rizikem

Velmi často se také stává, že někteří lichváři využívají směnku ke snadnému zbohatnutí. Takovéto úvěry by měly být brány v co nejmenší míře. Musíme nejdříve vědět, jestli vůbec tento úvěr potřebujeme. Také se nejdříve musíme zeptat v rodině, jestli nám někdo půjčí. Pokud nenajdeme někoho vhodného, pak už nezbývá jiná možnost než již zmíněná směnka.

Každá směnka musí obsahovat předepsané náležitosti

Následně když vyhodnotíme celou transakci, můžeme přijít k podpisu směnky. U tohoto podepisování by měl být přítomen nějaký svědek. Toto je dobré pro případný spor v budoucnosti. Všechny zákonné normy by měla tato smlouva uvádět v podmínkách. Celý proces přijetí úvěru je tedy dosti náročný.