Úvěr nebo hypotéka

Mnoho lidí si pořizuje vlastní bydlení a uvažuje nad hypotékou nebo úvěrem. Hypotéka může posloužit jako investice do nového domu či bytu. Různými druhy úvěru můžeme financovat to samé, pokud již máme nějaký kapitál vlastní.

Bude tedy záležet hlavně na naší finanční situaci a našich plánech s pořizovanou nemovitostí. Dříve než se rozhodneme jestli úvěr nebo hypotéka, bude nás zajímat několik důležitých věcí.

Možnosti financování bydlení

úvěr nebo hypotékaDost lidí si pořizuje své bydlení pomocí stavebního spoření a následně si pak vezmou překlenovací úvěr. Toto řešení je asi nejbezpečnější. Zde můžeme získat státní podporu a také výhodnou úrokovou sazbu.

Další možností je úvěr, který lze použít na nákup nebo rekonstrukci nemovitosti. Tento úvěr poskytují banky většinou jako doplňkový právě k hypotéce. Zde jsou trochu vyšší úroky než u běžného hypo úvěru.

Poslední možností je klasická hypotéka. Nabízí se nám několik variant. Existují různé druhy hypoték a je na nás jakou zvolíme. Může se jednat třeba o požádání někoho známého, aby nám ručil. Zároveň je dobré znát celkovou délku této půjčky a také jaké jsou možnosti mimořádné splátky.

Až dojde na rozhodování zdali úvěr nebo hypotéka, měli bychom vzít v úvahu všechny uvedené možnosti. Někdo nedosáhne na nějakou variantu jen proto, že třeba nemůže prokázat svůj příjem, což je problematické, ale bohužel životní realita. Potom nezbývá nic jiného, než vymyslet kvalitní řešení za pomocí jiného finančního produktu.