Úvěr na rekonstrukci

Financování oprav domů nebo bytů lze za pomoci speciálních finančních produktů. Z velké většiny toto financování zajišťují banky. Malou část pokrývá i nebankovní sektor. Bude nás tedy zajímat, kde sehnat úvěr na rekonstrukci. Běžně se používá na tyto účely hypotéka. Ne vždy je však potřebná tak vysoká částka. Proto banky zavedly tento úvěr, který pomáhá financovat méně nákladnou rekonstrukci.

Jak si zajistit úvěr na rekonstrukci

úvěr na rekonstrukciNejdříve musíme zjistit, které banky tento úvěr poskytují. Následně se seznámíme s podmínkami poskytnutí peněz. Třeba GE Money Bank poskytuje úvěr na rekonstrukci v různých výškách. V žádosti o tyto finance se hodnotí bonita každého žadatele. Pod termínem bonita rozumíme finanční situaci posuzovaného.

Když tedy projdeme kritériem, kdy naše banka posuzuje finanční situaci nás samotných, následuje specifikace použití úvěru. Banku bude zajímat na co konkrétně celou sumu použijeme. Některé banky vyžadují proplacené faktury za stavební materiál a další úkony.

Jiné banky nežádají potvrzení o proplacených nákladech a stačí jim celková proinvestovaná suma. Poskytnutá finanční částka by však měla být použita na rekonstrukci našeho bytového prostoru. Některé banky zde vyžadují ručení. Ručitelem může být osoba nám blízká. Někdy se banky zabezpečují i zástavou. Toto je v případě, že úvěr na rekonstrukci je dosti vysoký. Každý poskytovatel úvěru má vlastní metodiku podle které hodnotí jednotlivé žadatele.