Úvěr na podnikání

úvěr na podnikáníJak obtížné je dostat úvěr na podnikání si ukážeme v dnešním článku. Jde především o fakt, že začínajícím podnikatelům málokdo půjčí. Banky se těmto klientům vyhýbají. Není to tak vždy, ale v pozitivním případě musí jít o velice ziskový podnikatelský plán. V takovém případě se o vás banky zajímají a úvěr na podnikání s největší pravděpodobností dostanete. Nicméně před samotným získáním takového úvěru je třeba učinit mnoho práce. Banka si vyžaduje podrobný byznys plán. Musí v něm být všechno rozepsané a vysvětlené. Musí zde být uvedené vyhlídky v řádu několika let. Tato předpověď výnosů na několik let je pro bankovní domy velmi přínosná.

Pro začínající podnikatele není snadné úvěr na podnikání získat.

Řekli jsme si, že banky se bojí rizikovosti podnikatelů. Poskytnou úvěr pouze velkým společnostem, které jsou jistou zárukou. Nově podnikající jedinci tak dostávají první nevýhodu hned ze začátku. nedostává se jim peněz na důležité podnikatelské kroky. Jediným řešením tedy je propracovaný byznys plán. Kolikrát v minulosti se již stalo, že začínající podnikatelé byli odepisováni a nakonec se vše v dobré obrátilo. Toto banky ovšem přehlíží a nedělají dobře. Je třeba si připravit dostatek argumentů pro naši žádost o úvěr. Jak na takovou žádost jít si ukážeme v jednom z dalších dílu našeho finančního seriálu.

Lze využít i jiné možnosti, než úvěr na podnikání.

V neposlední řadě je dobré vědět to, že můžeme místo úvěru využít investora k financování našeho podnikání. Investor si obvykle vezme vyšší procento zisků, ale na druhou stranu nese i podnikatelské riziko. Výši tohoto rizika je nutné stanovit ve smlouvě. Dobře sepsaná smlouva nás pak tímto problémem provede zcela bez rozpaků