Úvěr na cokoliv

Na finančním trhu existují různé druhy úvěrů. Vedle úvěrů, které jsou vázané na určitý druh zboží si také můžete vyřídit úvěr na cokoliv. Toto znamená, že banka nezkoumá na co půjčené peníze použijete.

Kdo poskytuje úvěr na cokoliv

úvěr na cokolivTento druh úvěru nabízí banky, nebankovní firmy a další poskytovatelé. V oblasti poskytovatelů půjček je dobré udělat si jasno hned na začátku naší žádosti o úvěr na cokoliv. V případě bank si můžeme být jisti zajímavým úrokem. Nízký úrok nám ušetří mnoho peněz a my tak máme nízké náklady na pořízení úvěru.

Pokud se podíváme na nebankovní sféru, situace se začíná měnit. Zde může klient narazit na některé nekalé praktiky finančních společností. Důležité je hlavně znění smluv. Je třeba zjistit, jestli smlouva o poskytnutí úvěru obsahuje rozhodčí doložku. Jedná se o rozhodčí řízení, které tyto firmy často zneužívají.

Je tedy nutné mít na paměti, že volba poskytovatele úvěru závisí hlavně na ověřenosti. Tuto ověřenost můžeme zjistit pomocí referencí. Zeptáme se v našem okolí, jestli si někdo úvěr na cokoliv již vyřizoval. Budeme chtít znát od této osoby jeho zkušenosti.

Na závěr třeba dodat, že se vyplatí prozkoumat každou společnost, která nabízí úvěry a zamezit tak problémům, které mohou vyvstat v budoucnosti. Dále by nás měly zajímat celkové náklady na úvěr a také možnost předčasného splacení.