Úvěr bez doložení příjmu

Na finančním trhu existuje široké spektrum úvěrů. Tyto úvěry se zaměřují na různé účely. Většinou se jedná o vypůjčení peněz, které pokrývá určitou potřebu. Dnes si ukážeme jak funguje úvěr bez doložení příjmu.

Každá banka nebo finanční společnost vyžaduje určité dokumenty, jako potvrzení nároku na kýžený úvěr. Ne každý však může doložit svůj příjem.

Pro tento fakt existuje několik důvodů. Jde většinou o podnikatele, kteří díky charakteru svého podnikání nemohou prokázat své příjmy. Dále se jedná třeba o maminky na mateřské dovolené. Můžeme sem zahrnout i nezaměstnané. Nemusí se tedy vždy jít o osobu bez příjmů. Existuje zde prostě důvod, proč tento příjem nelze prokázat.

úvěr bez doložení příjmu

 

Kdo poskytne úvěr bez doložení příjmu

Mezi poskytovatele můžeme zařadit banky i nebankovní sektor. Kdo se rozhodne pro banky, musí většinou čekat důkladnější jednání. Nicméně i bankovní domy se v poslední době specializují na úvěr bez doložení příjmu.

Když se však nemusí prokazovat příjem, promítne se to do výše úroku. Úrok bývá o něco vyšší. Z tohoto důvodu je nutné znát podmínky poskytnutí úvěru od samotného začátku.

U nebankovní společnosti je situace trochu jiná. Více těchto společností nevyžaduje dokazování pravidelného příjmu. Jak už bylo zmíněno, výsledkem je vyšší úroková sazba. Výši úrokové sazby si každá tato instituce určuje sama. Závisí tak na jednotlivé smlouvě a co je zákazník ochoten akceptovat.