Úroky z hypotečního úvěru

úroky z hypotečního úvěruÚroky jsou to nejdůležitější co každého zájemce o hypotéku zajímá. Právě úroky z hypotečního úvěru jsou tím hlavním měřítkem, který bere každý v potaz. Je několik možností jak si zjistit výši úrokových sazeb u hypoték. Základní zjištění lze provést na internetu. Na webových stránkách si zjistíte u bank jaké jsou úroky.

Nicméně toto zjištění nemusí vést k očekávaným výsledků. Banka vždy uvádí ve svých prospektech to nejnižší číslo. Právě tyto výhodné úroky jsou poskytnuty jen zlomku klientů. Ostatní dostanou o něco vyšší sazbu.

Výše úroku z hypotečního úvěru může být různá

Jak již bylo řečeno, banky si nejdříve musí zjistit v jaké finanční situaci žadatel o hypotéku je. Tomuto se říká zjišťování bonity klienta. Dále bude banku zajímat druh vašeho povolání a to jak vysokou mzdu máte. Někdy může banka dojít ke zjištění, že nejste dostatečně bonitní a vyžádá si další podmínky pro získání potřebného hypotečního úvěru.

Sem můžeme zahrnout přijetí spolužadatele o úvěr. Jedná se o to, že třeba váš rodinný příslušník nebo partner požádá o hypotéku s vámi. Banka tento krok hodnotí většinou vstřícně. Následně dojde ke spoluručení za půjčku. Celá věc se může ještě zrychlit pokud dáte k ručení již existující nemovitost.