Studentské půjčky

Studentské půjčky nejsou v České republice moc populární. Zatímco v zahraničí je trend zcela opačný. Hlavním důvodem nezájmu je neochota studentů se zadlužit na začátku své kariéry. Nutno zmínit fakt, že mnoho studentů je na škole živeno rodiči. Studenti se tak osamostatňují podstatně déle než v západních zemích.

Česká spořitelna poskytuje tento typ půjček. Tuto půjčku mohou využít studenti vyšších odborných škol, vysokých škol a doktorandského programu. Studenti musí mít trvalý pobyt v ČR. Zájemci mohou čerpat úvěr až do výše 300 000 korun. Úroková sazba je 8,9% a trvá ve stejné výši po celou dobu splácení půjčky.

Splácení úvěru je možné odložit. Úroky se splácí během studia a jistinu začne splácet po ukončení studia. Průměrně si studenti půjčují zhruba 100 tisíc korun. Ve většině případů je třeba k této půjčce ručitel.

 

Které banky nabízejí studentskou půjčku?

Komerční banka nabízí produkt Gaudeamus. Výše úvěru je od 20 do 600 000 korun. Doba splatnosti je 10 let. Splácení je možné odložit až po ukončení studia. Studenti bez vlastního příjmu potřebují ručitele.

UniCredit bank nabízí studentskou půjčku, která je určena k nákupu studijních potřeb. Využít ji mohou studenti denního studia na vyšších odborných školách, vysokých školách a jazykových školách. Podmínkou je věk od 18 do 30 let. Výše půjčky se pohybuje od 50 000 Kč do 150 000 Kč.