Sloučení úvěrů

sloučení úvěrůV současné nabídce bank se objevuje nově i sloučení úvěrů. Jde o stav kdy se všechny úvěry sloučí do jednoho velkého a ušetří se tak na splácení. Nicméně při tomto kroku je potřebné, provést tuto finanční operaci velmi obezřetně a vybrat vhodného poskytovatele.

Jak udělat dobré sloučení úvěrů se můžeme přesvědčit ze zkušeností lidí. Již mnoho lidí využilo této nabídky. Nejdříve byla menší nedůvěra, ale po poskytnutí základních informací se věci razantně zlepšily. Šlo o to, že klienti potřebují vše vysvětlit a názorně předvést na příkladech.

Kdy je pro sloučení úvěrů dobrá doba

Již zmiňované sloučení úvěrů je vhodné zejména v ten čas, kdy máme několik drobných úvěrů a platíme splátky za každou extra. Existují například klienti, kteří mají drobné úvěry od desítek různých společností. Celkově se toto splácení prodražuje. Každá splátka se musí platit samostatně.

Výhody sloučení úvěru

Toto je tedy nevýhodné. Když si vezeme jednu velkou částku a díky ní splatíme několik malých úvěrů, je to pouze první krok. Onu půjčenou sumu si můžeme rozložit na delší časové období, třeba 10 let. Rovnoměrně si tak rozložíme pravidelné měsíční splátky. Nejsme pak zatíženi splácením několika úvěrů. Místo toho platíme jednu velkou splátku, jejíž výši jsme si sami určily.

Nicméně celý proces musíme nějak začít. Musíme vědět do jaké banky zajít. Tuto službu poskytuje ČSOB, Česká spořitelna, Komerční banka, GE Money bank a několik nových bank. Na první schůzce nám bankovní poradce řekne, která varianta je pro nás vhodná. My se pak sami rozhodneme, jestli do tohoto chceme jít. Musíme však respektovat podmínky banky.