Schválení hypotéky

schválení hypotékyPořízení bytu nebo domu je jistě důležitá událost pro většinu z nás. Financování bydlení se provádí standardně pomocí hypotéky nebo stavebního spoření. Někdy se ovšem stává, že narazíme na vhodnou nemovitost najednou a nemáme ihned zajištěny peníze na pořízení. Začneme vyřizovat hypotéku, ale tento proces schválení hypotéky trvá určitý čas.

Za jak dlouho dojde ke schválení hypotéky

U jednotlivých bank dochází ke schválení hypotéky v různých časových intervalech. Záleží na mnoha faktorech. Jedním z důležitých faktorů je kompletnost žádosti o hypotéku. Banka vyžaduje všechny důležité podklady, aby mohla rozhodnout o hypotéce. Zde je požadována hlavně forma zástavy a možní spolužadatelé.

Potřebné podklady k hypotéce

Předtím než zaplatíte rezervační poplatek za nemovitost, je dobré se ujistit, jestli splňuji podmínky pro schválení hypotéky. Důležité je zde stabilní zaměstnání a dostatečně vysoký příjem. Pokud se bance nelíbí výše našeho příjmu, je možné spolužádat s některým členem rodiny. Dále se bude řešit forma ručení. Zde se nabízí možnost ručit kupovanou nemovitostí nebo již vlastněnou nemovitostí.