Sankce za předčasné splacení úvěru

sankce za předčasné splacení úvěruMnoho bank uplatňuje sankce na své klienty. Tyto sankce jsou uplatňovány když klient předčasně splatí svůj úvěr. Takto se děje u většiny českých bank. Někomu se může zdát, že se tak děje neoprávněně. Tento poznatek je snáze zapamatovatelný. Mnoho již bylo napsáno o předčasném splacení úvěru.

My si nyní popíšeme konkrétní situaci, kdy k této sankci dojde. Pan R.N. si vzal úvěr na 5 let. Celkově se jednalo o několik set tisíc. Úroková sazba byla stanovena na 15 procent a pravidelná měsíční splátka byla stanovena deset tisíc. Pak se již zmíněný pan ujistil, že může úvěr splatit dříve. Tato doba byla zkrácena o několik let. Náš čtenář získal dědictví díky kterému mohl splatit svůj dluh a vyhnout se tak jeho splácení po několik dalších let.

Následovalo však nepříjemné překvapení. Tím překvapením byly sankce za předčasné splacení úvěru. Nešlo se jim nijak vyhnout. Klient této banky totiž podepsal úvěrovou smlouvu, ve které se k tomuto kroku zavázal. Musel tak zaplatit poplatek za tento úkon. Dále se k tomu již banka nevyjadřovala.

Kolik se platí za předčasné splacení úvěru

Tato sankce je stanovena individuálně. Každý klient si dohodne písemně tyto podmínky. Vše je pak stvrzeno podpisem. Některé banky si stanový procentní výši sankce. Jiné banky mají stanovený fixní poplatek.

Dále se uvádí, že tento poplatek je splatný do několika měsíců. Za včasné zaplacení se pak již nic nezapočítává. Někteří klienti však nechtějí zaplatit. Tento krok však není správný. Z toho pak můžou vzniknou další dluhy a pak se musí znovu komunikovat s bankovním domem, který nemusí vyhovět našim požadavkům. Následně se pak postupuje podle zákonů. Tady se již bere v úvahu několik nezbytných věcí. Samotné právní řízení pak začíná na žádost banky.