S hrozící exekucí může pomoci nové sdružení

Sdružení Nedejte se bude pomáhat lidem, kterým hrozí exekuce z důvodu nekalých půjček. Sdružení bude poskytovat právní pomoc a zastoupení u soudu bezplatně nebo za minimální poplatek.
 

Podle advokátky sdružení Alexandry Juráčkové je právní povědomí v České republice velmi nízké. Lidé většinou nerozumějí podmínkám půjčky a přistupují tak na nepřiměřené úroky.
 
 

Tento neblahý stav v oblasti půjček komplikuje také nepřehledný právní systém. Navíc lidé, kteří jsou ohroženi exekucí platí finanční částky, které není nutné podle právních předpisů platit. Sdružení Nedejte se doporučuje klientům úvěrových společností zachovat klid pro případ nemožnosti splácet úvěr. Důležité je vyhledat pomoc nezávislého advokáta, který klientovi odborně poradí.

Toto sdružení již pomohlo klientům společnosti Finpomoc, která nechala zájemcům o půjčky podepisovat nesplnitelné smlouvy. Následně pak pohledávky převedla na zahraniční společnosti.

Sdružení Nedejte se funguje již dva roky. Za tuto dobu pomohlo více jak 700 lidem. Sdružení podporuje Nadační fond pomoci známého finančníka Karla Janečka.