Realitní investice

Dnešní doba nízkých úroků v bankách přímo vyzývá k novým investicím. Jednou z možností jsou realitní investice. Jedná se o investování peněz do nemovitostí s různým účelem. Investor by však neměl očekávat neodůvodněné zhodnocení. Zde plní investice funkci uložení finančních prostředků a jako bonus možné zhodnocení.

Druhy realitních investic

realitní investiceMezi realitní investice můžeme počítat třeba nákup bytu na další pronájem. Banky poskytují speciálně na tento účel různé druhy půjček. Tato investice by však měla být dobře rozmyšlená. Byt nebo dům na pronájem by se měl nacházet v přijatelné lokalitě. Důležitá je zde občanská vybavenost a dopravní dostupnost.

Další variantou je koupě garáže. Garáž poblíž hustě obydlené oblasti je poměrně dobrou investicí. Tato garáž se pak může pronajímat dalším zájemcům. Mezi výhody patří nízké počáteční náklady.

Oblíbené jsou také investice do kancelářských prostor. Tento segment je spíše určen pro zájemce s vyšším disponibilním kapitálem. Zpravidla se zde jedná o velké investiční fondy.

Neméně zajímavé je investování do realitních fondů. Tyto fondy jsou většinou celosvětové a vy si tak můžete vybrat nemovitosti podle svých zájmů. Výhodou je zde fakt, že diverzifikujete své riziko do několika zemí. Zajímavý výnos poskytují investice do realit v rozvojových zemích. Zde je však také vyšší riziko.