Půjčky pro problémové klienty

půjčky pro problémové klientyV poslední době narůstá počet lidí, kteří nemohou splácet svoji půjčku. Jedná se o problémové klienty. Nemusí vždy nutně jít o chybu klienta, ale celkově se někteří lidé mohou dostat do problémů díky nevhodným půjčkám. Tyto půjčky jsou navíc špatně nastavené a usnadňují potíže při menších výpadcích příjmu.

Někdy však přijde situace, kdy nutně potřebujeme půjčit i když jsme již v minulosti měly nějaké potíže. Musíme vyhledat někoho, kdo poskytuje půjčky pro problémové klienty. Na tyto půjčky se specializují hlavně nebankovní společnosti. Banky v tomto oboru téměř nepůsobí.

Nevýhody půjček pro problémové klienty

Hlavní nevýhodou těchto půjček jsou vysoké úroky. Nebankovní společnost si účtuje takto vysokou sazbu, protože podstupuje značné riziko. Jak vysoké riziko je míněno se dozvíme v dalším pokračování tohoto článku. Další nevýhodou je někdy povinnost poskytnout zástavu. Nebankovní sektor si často žádá zástavu nemovitostí nebo nějakou formu ručení.

Existují však společnosti, které dávají půjčky pro problémové klienty zcela běžně. Tyto malé půjčky jsou poskytovány do maximálního limitu 10 000 Kč. Tento limit často zabraňuje v nesplácení a když přece jen někdo nesplácí, škody nejsou tak vysoké. Celkově se tedy jedná o přijatelnou míru rizika a výnosu.

Každý problémový klient by si měl vůbec rozmyslet, jestli půjčku chce. Často se jedná o malicherné důvody. Takovýto člověk vidí nějaké spotřební zboží, které se mu zalíbí. On ale nedokáže odolat a vrhne se přímo k půjčce. Z těchto důvodů není dobré si brát půjčky, které nepotřebujeme. Všechna tato úskalí již snad byla zmíněna.