Půjčky pro nezaměstnané a dlužníky

půjčky pro nezaměstnané a dlužníkyŘada lidí ztratila zaměstnání a nemálo z nich se stalo dlužníky. Můžeme diskutovat co bylo hlavní příčinou jejich problémů. Základ však bude jasný. Nikdo se do této situace nedostal zcela jen svou vlastní vinou. Nastává však situace, kdy jsou půjčky pro nezaměstnané a dlužníky velkým problémem.

Velké množství nebankovních společností se zaměřuje na sféru nezaměstnaných a dlužníků. Jsou to lidi, kteří jsou ekonomickou situací zahnáni do kouta a často přistupují na velmi nevýhodné nabídky od lichvářů a podobných firem. Tyto praktiky provozují tyto nečestné firmy pod rouškou nepřehledných smluv. Používají se zde metody, které hraničí se zákonem.

Jsou půjčky pro nezaměstnané a dlužníky etické?

Půjčky pro nezaměstnané a dlužníky jistě vzbuzují velké množství emocí. Nacházíme zde zcela katastrofické scénáře, kdy je půjčováno lidem bez jakéhokoliv příjmu. Dále pak postupuje událost zcela podle osvědčeného scénáře. Nezaměstnaný nebo dlužník není schopen svou půjčku splácet a nastane kolotoč upomínek a právních postupů.

Co na to zákony?

Právní stav v oblasti půjček se sice zlepšuje, avšak stále se jedná o kritickou situaci. Mělo by být vůbec zakázáno poskytovat půjčky dlužníkům nebo nezaměstnaným. Zbytečně pak dochází k bankrotům a exekucím. Na vině je také neomezená výše úrokové sazby. V některých zahraničních zemích je stanoven úroková sazba a vše ostatní se považuje za lichvu. Podobné zákonné snahy se u nás objevují také. Daleká je však cesta k jejich schválení. Možná pomůže nová vláda, která se k těmto normám hlásí. Nezbývá tak čekat na to, až se situace dlužníků a také nezaměstnaných zlepší a dojde k nápravě celkové situace v oblasti půjčkového sektoru.