Půjčky od lidí

 

Oblast půjčování peněz zažila v naší zemi během posledních deseti let velký rozmach. Tento rozvoj finanční sféry sebou přines i různé způsoby půjčování peněz. Úvěry se poskytují téměř na vše. Není problémem půjčka na dovolenou nebo třeba spotřebitelský úvěr na auto.

 

Kdo půjčuje?

Mezi poskytovatele půjček se řadí banky, nebankovní společnosti, ale také soukromé osoby a soukromý investoři. Banky a velké finanční společnosti se obvykle specializují na hypotéky a velké úvěry. Nicméně ne každý splňuje podmínky velkých společností. Z tohoto důvodu jsou zde půjčky od lidí.

 

Půjčky od soukromých osob

Půjčování od lidí je možné třeba na směnku. Druhou možností je smlouva o půjčce. Každá tato smlouva musí obsahovat všechny právní náležitosti. Každý kdo o takové půjčce uvažuje by měl znát důležité podmínky půjčky. Jedná se hlavně o výši úroků a dobu splatnosti. Stranou nesmí zůstat ani podmínky předčasného splacení úvěru.

 

Kde takovou půjčku sehnat?

Možností kde lze dostat půjčky od lidí je mnoho. Na inzertních portálech je možné nabídky půjček porovnat. Dále můžeme využít tisku nebo se zeptat u známých nebo kolegů v práci. Nicméně existují i webové projekty typu bankerat, kde si lid půjčují přímo mezi sebou. Odpadá tak prostředník a díky tomuto kroku můžeme dosáhnout nízkého úroku.