Půjčky bez registru – online schválení, rychlé zaslání na účet i v hotovosti

Sehnat v dnešní době půjčky bez registru nebývá vůbec snadné. Velká část bank a nebankovních společností nabízí půjčky pouze pro finančně vzorné klienty. Nicméně v registrech pro dlužníky se vyskytují lidé, kteří zapomněli splatit jednu nebo několik splátek ze svého dluhu. Někdy se tak stane náhodou, jindy jde o fakt, kdy dotyčný nemá dostatek peněz.

Problém je to určitě veliký. Dost velká část lidí neví jak toto řešit. Pokud už tedy jsme v registru, musíme se zamyslet nad tím, proč se tak stalo. V některých případech je to neoprávněně, jen pro jedno zapomenutí. Potom se naskytne situace, kdy potřebujeme půjčit a všechny instituce se od nás odvrátí. Takovéto situace můžou nastat a nám nezbývá nic jiného než celou věc řešit.

Nabízí se hned několik forem řešení. Musíme se nejdříve zeptat v okruhu svých známých nebo příbuzných. Otázka by měla být jestli mají peníze. Velká část lidí odpoví, že ne. Nastává pak obvyklá situace a tou je hledáním dalších lidí. Nakonec se však stane, že nám nepůjčí nikdo a nastane krizová situace.

Kdy jsou půjčky bez registru řešením?

půjčky bez registruŘešením se tyto půjčky mohou stát, když nám nikdo nechce půjčit finance. Bez registru však málokterá společnost půjčí. Nicméně existují nebankovní společnosti, které se na půjčky bez registru specializují. Tento stav, kdy se nedívají do registru však má své stinné stránky. Zpravidla se vyžaduje větší úroková míra. Právě zde může nastat problém.

Dost velká část lidí přistoupí na vysoké úroky a zadělá si na problémy do budoucna. V těchto chvílích je třeba šáhnout pro pomoc a povolat si nějakého poradce. Tento finanční poradce nám ukáže jaké jsou skutečné důvody proč některé firmy nabízejí půjčky a to docela jednoduše bez nahlížení do registru.

Celkově se tak situace může vyvíjet následovně. Finanční poradce nám poradí kde si půjčku vzít. Finanční společnost se koukne do registru dlužníků a najde v něm naše možné prohřešky z naší minulosti. Následuje možný dotaz co jsme v minulosti udělali špatně. Kde jsme nezaplatili splátku a kolik jsme povinni zaplatit.

Ne vždy je řešení splátkového kalendáře snadné.

Když ustojíme tyto otázky, může konečně nastat nějaké schůdné řešení. Mezi toto se může počítat návrh takové půjčky, kde registry nejsou vůbec brány v potaz. Ale opět tady narážíme na problém vysokých nákladů se splácením. Jak vysoké tyto náklady můžou být si ukážeme.

Pro někoho nejsou úroky v řádu desítek procent ročně moc, ale toto neplatí obecně. Dejme tomu, že jsme si půjčili sto tisíc korun a teď ročně musíme platit třeba třicet tisíc na úrocích. Tato situace je z dlouhodobého hlediska neudržitelná. Takto si jen zahráváme a možné problémy se můžou přiblížit závratnou rychlostí.

Registry dlužníků

Registr dlužníků je někdy také nazýván úvěrový registr. Jde vlastně o databázi, kde jsou zapsány osoby nebo organizace, které mají problémy se splácením svých závazků. Jde o to, jak jsou tito dlužníci zapisováni. Některé evidují jen lidi, kteří mají problémy se splácením. Jiné registry zase zapisují všechny dlužníky a hlavně mají zapsané jejich dluhy. K zvýraznění jejich údajů dojde až ve chvíli, kdy jsou nějaké problémy s hrazením jejich dluhu.

Hlavním úkolem registrů dlužníků je poskytnout pomoc bankám a dalším společnostem, které poskytují půjčky. Zde ještě nebudeme hodnotit jestli to jsou půjčky bez registru. V těchto registrech jsou uváděna fakta, která ukazují výše zmíněným firmám jak jsou jejich potencionální klienty platebně zdatní.

Dochází zde k pěknému přehledu všech provedených plateb. Je to určitě lepší než bez registru. Když dlužník platí poctivé své dluhy, banky to vidí a jsou schopny tomuto klientovi nabídnout půjčku za výhodnějších podmínek. Jak výhodné toto půjčení peněz může být, závisí na několika faktorech.

V principu se sem počítá výše půjčky a dále to jak je onen klient schopen splácet bez záznamu v registru. Když člověk dlouhou dobu splácí a je tak dobrým klientem, je mu nabídnut vyšší obnos peněz. Tento člověk zaplatil již dost procent na úrocích a pro banku je toto dosti výnosné podnikání.

Banky a nebankovní sektor si takových klientů váží, protože jim přinášejí velký zisk. Netýká se to však jen klientů, kteří mají vysokou půjčku. Do této skupiny patří také adepti, kteří si půjčí několikrát a poctivě to splácí. Sice se jedná o menší částky, ale jejich pravidelnost je také pro finanční instituce zajímavá.

Jak fungují registry dlužníků

půjčky bez registru ihnedVšechny registry dlužníků fungují tak, že shromažďují informace od věřitelů. Tyto důležité informace jsou pak nabízeny k nahlédnutím dalším věřitelů. Podmínkou je většinou členství v dané organizaci nebo zaplacení nějakého poplatku. Další podmínku čerpání informací z těchto registrů je to, že každý člen tohoto sdružení sem dále přispíván a dělí se tak s ostatními členy o tolik cenné informace.

Tyto informace mají značnou váhu. Když tedy dojde ke sdílení těchto dat, dochází tak k informování jednotlivých podnikatelských subjektů. Na jednu stranu to může ulehčovat rozhodovací proces, komu tedy půjčku poskytnout a komu ne. Na druhou stranu se sem leckdy dostane klient, který je tam ne zcela oprávněně.

Proč k těmto situacím dochází si vysvětlíme. Normální člověk si vezme půjčku. Samozřejmě, že bez registru, protože si nikdy před tím nepůjčil. Tyto peníze mu jsou poskytnuté a přijdou mu na účet. Následně je stanovena výše pravidelných měsíčních splátek. Tato částka může činit cokoliv od pár stokorun až po tisíce. Potom se klient jednou opozdí a hned může být zapsán do registru.

Registry dlužníků v České republice:

Centrální registr úvěrů

Tento registr spravuje Česká národní banka. V podstatě se dá říci, že jsou zde shromážděné informace o klientech a jejich pohledávkách. Týká se to pohledávek, které jsou vedeny u všech bank. Jsou sem zahrnuty i pobočky českých bank, které působí v České republice.

Bankovní registr klientských organizací

Tento registr dlužníků je také znám pod zkratkou CBCB a také BRKI. Začal fungovat od roku 2002. Jedná se o registr, který byl zřízen soukromou právnickou osobou. Účastnící si zde vyměňují data, která poukazují na finanční stav jednotlivých svých zákazníků.

Nebankovní registr klientských informací

Tady jde o registr, který je evidován u Úřadu na ochranu osobních údajů. Jde tedy o další činnost v oblasti bankovních a nebankovních rejstříku dlužníků.

Solus

Solus představuje zájmové sdružení právnických osob. Cílem této organizace je omezovat takové klienty, aby si nepůjčovali více než jsou schopni splácet. Zároveň se sem počítá snaha o zvyšování vymahatelnosti dlužných částek po splatnosti. Solus tak poskytuje kompletní informace o finančním stavu dlužníka.

Samotný Solus začal působit v naší zemi od roku 1999. V těchto začátcích bylo jeho úkolem minimalizovat ztráty u poskytovatelů půjček. Smyslem je tedy ochránit platící zákazníky před těmi kteří včas neplatí. Bankovní i nebankovní sektor právě dost často hradil ztráty neplatících zákazníků, právě od těch vzorných.

V tomto sdružení Solus je sdruženo velké množství společností. Tyto firmy a společnosti působí v různých ekonomických oborech. Můžeme tedy říci, že zde působí banky, nebankovní společnosti a instituce, distributoři energií, telefonní operátoři a mnohé další firmy. Více informací naleznete zde.

Kdo má strach z registru dlužníků?

Každému se to může stát. Člověk občas nestihne zaplatit splátku za koupené zboží. Nebo třeba co takové účty za energie. Trošku se omeškáte a už můžete mít problémy. Do registru pro dlužníky se můžete dostat z různých důvodů. Jak jsou tyto důvody relevantní se dozvíme v dalším pokračování našeho článku.

Pokud si tedy jdete požádat o nějaký druh půjčky, musíte počítat s tím, že poskytovatel těchto úvěru si vás prověří. Míra prověření bude tak velká jak se sluší a patří na banku nebo jinou firmu. Většinou půjde o výši půjčené částky a také účel použití. Prostě získat půjčky bez registru je dost těžké a ne každý na ně dosáhne.

Jak jsme si již řekli, registrů pro dlužníky existuje celá řada. Jde o státní nebo ty rejstříky pro dlužníky, které jsou zřizovány soukromými osobami. Jaká je jejich úloha, jsme si již vysvětlili. Někomu se to nemusí líbit, ale to už je tak na světě zařízené. Ne každému se všechno zavděčí.

Důležité je také rozlišovat jestli se jedná o pozitivní registr nebo negativní registr. V pozitivním registru jsou vedeni klienti, kteří včas své závazky splácí. Nejedná se tedy o nic špatného. jste prostě dobře platící klient. Banky si takovéto klienty oblíbili. Z toho můžou plynout zajímavé nabídky. Banky může nabídnou svému zákazníkovi, který pravidelně splácí nějakou výhody.

 O jaké výhody se jedná?

– výhoda která je poskytnuta odpuštěním splátek, některé banky nebo společnosti vám za poctivé splácení vaší půjčky odpustí některé splátky. Tímto tak dojde k velké úlevě. Za ušetřené splátky si můžete koupit něco dalšího.

– poskytnutí některých doplňkových služeb. Mezi tyto doplňkové služby patří třeba zřízení platební a kreditní karty. Díky těmto kartám můžete platit v obchodech a kdekoliv jinde a čerpat také menší půjčky bez registru na nákupy. To již vypadá jako opravdu zajímavá nabídka, která se jen tak neodmítá.

Nyní se vraťme k negativnímu registru. Sem, když se člověk dostane, většinou přestává veškerá ztráta. Nastanou tak problémy, které vůbec nechceme. Začnou nás odmítat všechny banky. Ano právě banky se do registrů koukají a bude strašně těžké obnovit jejich důvěru. jak se taková důvěra obnovuje si ukážeme.

Jak předcházet problémům s nesplácením:

 • půjčte si jen tolik kolik potřebujete
 • kontrola výše úrokové sazby
 • zjistěte délku splácení půjčky
 • před půjčením v bance se zeptejte u známých
 • vyhněte se podivným finančním firmám
 • nevolejte na podezřelá telefonní čísla
 • prověřte si půjčkovou společnost
 • dbejte na přehlednost smlouvy
 • odhalte skryté podmínky v úvěrové smlouvě
 • nespěchejte s půjčováním
 • vyhněte se zprostředkovatelům půjček
 • řešte své finanční problémy včas
 • zjistěte kolik peněz doopravdy potřebujete
 • neberte si několik půjček najednou
 • ujistěte se, že jsou i půjčky bez registru
 • vyřizujte žádost o půjčku s odborníkem, který se v dané problematice vyzná

Jsou společnosti, které poskytují půjčky bez registru solidní?

O solidnosti půjček bez registru bylo napsáno již mnoho. Samotné rčení, že existují nebankovní společnosti, které jsou solidní je dosti informativní. Každá nebankovní společnost je tedy jiná. My se musíme zaměřit na ty ověřené nebankovní společnosti, které nám bez registru spolehlivě půjčí. Nebude to však lehký úkol. Takto by k tomuto úkolu měli všichni přistupovat.

Banky půjčky bez registru neposkytují

My se tedy musíme vydat na cestu, která nebude jednoduchá. Půjde zde o nebankovní půjčky, které je možné vzít s tím faktem, že není nahlíženo do rejstříku dlužníků. Nejdříve si však musíme rozdělit nebankovní sektor do několika kategorií. Třeba taková společnost Home Credit nebo Cetelem jsou velmi solidní nebankovní společnosti. Tyto finanční instituce fungují na našem trhu již řadu let a poskytují tak dobré služby.

Mají řadu spokojených zákazníků, kteří se rádi vrací. Nicméně celkově tyto firmy poskytují půjčky pouze klientům, kteří mají dobrou finanční morálku. Tyto společnosti se přihlásili k zodpovědnému půjčování. Nemálo těchto organizací tak počítá s tím, že se na ně budou obracet dobří klienti. V půjčkovém sektoru je velmi dobrá znalost tohoto prostředí. Bonita klienta je zde velmi důležitá. Jde vlastně o druh platební morálky. Právě platební morálka je hodně často vyžadována.

Výhody těchto půjček

Mezi hlavní výhody patří právě ono nenahlížení do registru. Mnozí lidé toto ocení a jsou za to vděčni. Zde se však musí vše pořádně domyslet. Někdo si prostě chce půjčit za každou cenu a je nedočkavý. Často se jedná o věc, která není vůbec třeba a výsledky jsou tak známé. Když si chceme třeba dopřát nějakou dovolenou a nemáme na ni, může to být problém.

Musíme se rozhodnout jakou prioritu dovolená v našem životě představuje. Jak moc na ní chvátáme. Někdo může říct, že každý potřebuje odpočinek. Na dovolené dochází k relaxu a načerpání nových sil. Je ovšem otázkou, jestli toto mají řešit půjčky. Solidní finanční poradce by řekl, že ne. To jsou samozřejmě odborné rady, ale realita bývá někdy jiná.

Když si odložíme spotřebu, tak potom můžeme fyzicky strádat a dostaví se zdravotní potíže. Tyto zdravotní potíže mohou znamenat ztrátu příjmu v zaměstnání a náhle se opět projeví již dříve zmíněný problém, který musíme vyřešit půjčkou a nejlépe bez registru. Někdy se doopravdy jedná o začarovaný kruh. Finanční svět nám nedává možnost výběru as je velmi náchylný k problémům se splácením našeho dluhu. Bohužel toto si musíme uvědomit již v době, kdy si peníze půjčujeme.

Nepůjčovat si za každou cenu

Tato rada se může zdát jako královská, ale v mnoha případech je pravdivá. Nejenom pravdivá. Lidé se často bojí těchto rad a půjčky si přesto berou. Jak pošetilé se to může zdát. realita života však mluví ku prospěchu těchto rad. Lidé si občas přejí, aby bylo vše zdokumentováno a archivováno. Samotný život takto však řídit nelze.

Můžeme se vyhnout i nějakým problémům, které nás ne vždy čekají a my jsme tím pádem bezmocní. Když už se rozhodneme pro půjčky bez registru a jdeme si ji vyřídit, musíme provést několik základních věcí. Mezi tyto věci patří skutečně dobrá finanční analýza.

Takže první rada zní. Vezměte si sebou na vyřízení půjčky finančního poradce. Tento poradce musí být odborně zdatný a měl by mít za sebou nějaké výsledky. Samozřejmě si nejdříve vyžádáme reference od jeho minulých klientů. Tito klienti musí předložit své žádosti o půjčky, když si je zrovna brali. Podle těchto žádostí se dá přijít na velké množství podstatných chyb. My se těmto chybám pak můžeme vyvarovat.

Jak se vyvarujeme chybám záleží jen na nás, kdy to učiníme. Nicméně i v tomto procesu vyřízení půjčky je dobré sledovat jednotlivé údaje. Tyto údaje mohou navazovat již na zmíněné problémy, které jsme uváděly v předešlé žádosti. Každá taková půjčka je pak symbolem určitého pokroku a zvýšení našich znalostí. Právě znalosti o půjčkách a registrech jsou často považovány za základ.

O tento základ našich znalostí se musíme neustále starat. V centru naší pozornosti by mělo být docházení na různé vzdělávací kurzy. Je jedno, jestli jde o kurzy, které jsou pořádány státní správou nebo soukromým sektorem. Ze všech těchto kurzů máme již nějaké výstupy a můžeme tak porovnávat, co je prospěšné a co nikoliv.

Často bývá prospěšné to, že si půjčky bez registru berou i lidé, kteří jsou dosti odborně znalý. To nemusí být špatná informace. V lidském životě se častokrát stává, že potřebujeme peníze ihned. Nenabízí se nám nikdo v rodině a nám nezbývá než využít nebankovní půjčky, které se mohou v dané chvíli hodit. Toto je také otázka pro samotné firmy, jak moc mají nastavené kontrolní mechanismy. Tyto kontroly by měly být časté a měly se zaměřovat na možné problémy se splácením naší půjčky. Právě problémy se splácením tíží stále více obyvatel naší země.

Kdo většinou půjčky bez registru poskytuje

půjčky bez registru všemČasto jde o firmy nebo jednotlivce. Soukromým osobám je doporučováno se vyhnout. Nemají totiž dobře zpracované úvěrové smlouvy a mohou se zde vyskytnout problémy. Není nijak vyjednána možnost předčasného splacení půjčky. Nevíme za jakých podmínek se to dá provést. Orientačně však můžeme sdělit, že tento druh půjčky lze vzít u poměrně velkých společností a nemusíme se tak bát, že se trefíme do rukou lichvářů.

Základ tedy víme. Konečně máme informace o tom, kdo je poskytovatelem půjček bez registru. Nesmíme se nám stávat, že si vybereme špatnou firmu. Tato chyba nás může stát značné prostředky nejen teď, ale i v budoucnosti. Budoucnost bývá vždy nejistá. Jak bude nejistá v našem případě si ukážeme na následných příkladech. jednotlivcům je poskytnuto několik tisíc korun. Přitom vědí, že roční úrok z půjčky se pohybuje v řádech desítek procent za rok. Někdo si může říct, že to není tolik, ale realita je jiná.

Člověk, který si půjčí peníze s takto vysokým úvěrem, je často odsouzen ke špatnému konci. Přitom v mnoha evropských státech je stanovena horní hranice úrokové míry. Nejčastěji se jedná o 20 procent. Ano desítky procent za rok jsou již nebezpečné a my s tím musíme bojovat.

Musíme tlačit na naše poslance, aby podobné opatření přijaly. Důvodů existuje hned několik. Velká část našich občanů spadla do dluhové pasti a my si nevíme rady. Jsou posíláni do exekucí, jen proto, že si vzaly půjčky bez registru. Obvykle to není jejich vina. Hlavní vina je na straně nedokonalých zákonů. Musíme tedy ve spolupráci neziskových organizací a třeba i obecních zastupitelstev bojovat za zlepšení stavu. Musí to být snaha zcela jasná a zdůvodněná.

Jak si uvědomit rizika, která jsou spojena s půjčkou

Mnoho lidí se často dostává do problémů, kdy přecení svoje síly. Všechny půjčky je dostanou do problémů. Přitom by stačilo jen stanovit si pravidlo, že bez registru si nebudeme půjčovat. Jak toho však dosáhnout, když jsme ve finanční tísni. Právě časová tíseň nás často nutí dělat neuvážené kroky.

Neuváženým krokem může být i situace, kdy nekomunikujeme s naším věřitelem. Právě komunikace při nesplácení půjčky je velmi důležitá. Nesmíme si hrát na mrtvého brouka. Toto dlouhé mlčení může naši situaci ještě více zkomplikovat.

Komunikace s věřitelem je velmi důležitá

Neřekli jsme si všechny rizika, protože rizik existuje velká řada. Může se třeba přihodit to, že budeme nemocní a ztratíme tak svůj pravidelný příjem. Na naši mzdu jsme byli zvyklý a najednou se nám tato možnost zhroutila. Co vůbec dělat se dozvíme od někoho chytrého a vzdělaného.

Tento člověk, který nám radí by měl být zběhlý v udávaných informacích a měl by mít doložitelné vzdělání. Půjčky jsou velmi rozšířený sektor působnosti a nás bude zajímat jak se jednotlivý zachovají v krizových situacích. Je až neskutečně lehké, že si můžeme vytvořit několik situací, kdy se může stát, že budeme mít problémy s předčasným splacením naší půjčky. Jak vysoké tyto problémy budou, to určí znalý specialista. Všechno by mělo probíhat v souladu s naší právní normou.