Půjčky bez registru a půjčky před výplatou

půjčkaPoslední dobou se rozmáhají tzv. mikroúvěry, které nejvíce symbolizuje půjčka před výplatou. Nicméně by si měl každý dát pozor na konkrétního poskytovatele a podmínky půjčky.

Slovy půjčky bez registru a půjčky před výplatou se to hemží každým půjčkovým webem. Proto je velice důležité rozlišovat seriozní finanční instituce od lichvářů. Na trhu existují lidé, kteří takto malé půjčky potřebují. Díky svým nízkým příjmům, ale neprojdou podmínkami velkých bank.

Na tento typ půjček se zaměřují nebankovní společnosti. Klienti těchto společností ocení jednoduché podmínky a výslednou úrokovou sazbu. Jak již bylo řečeno, tito lidé často potřebují několik tisíc korun před výplatou a pak jsou schopni tuto malou půjčku splácet. Nejedná se tedy jenom o problémové klienty.

Dalším problémem je příliš časté využívání těchto půjček. Několikrát do roka je většina klientů schopna včasně splácet. nepříjemným příkladem je pravidelný návyk na půjčky před výplatou, což pak vede k neslavným koncům.

 

Jak jsou na tom předlužení s žádostí o půjčku?

Seriozní nebankovní společnosti nenabízejí předluženým klientům nové úvěry. Zpravidla se tedy nabízejí půjčky pro důchodce, studenty, nezaměstnané a matky na mateřské dovolené.

Nebankovní společnosti mohou zjistit finanční situaci svého klienta v úvěrovém registru Solus. Ne však každý poskytovatel půjček tyto registry využívá. Činnost finančních institucí, které půjčují již předluženým lidem lze označit za společensky škodlivé chování.