Půjčka se zástavou auta

Nákup auta je jednoduchý pomocí několika vhodných finančních nástrojů. Sem se dá zahrnout i půjčka se zástavou auta. Do zástavy se obvykle může dát automobil, který již používáme. Nesmí však na něm být nějaká jiná zástava. Toto si však poskytovatel půjčky snadno zjistí a předejde tak možnému riziku.

Mezi rizika se dá počítat i neschopnost splácet. Záleží také na několika věcech. Důležité je jaké auto vlastníme. Může jít o automobil nový nebo ojetý. Stáří auta hraje velmi důležitou roli. Nestačí zjistit jen rok výroby a ujeté kilometry. Ujeté kilometry mohou být zfalšované a my tak nebudeme schopni zjistit jaké údaje jsou pravdivé.

U nebankovní společnosti se dá získat půjčka se zástavou auta

půjčka se zástavou auta

Parametry půjčky se zástavou auta:

Délka splácení – obvykle se tato doba pohybuje v řádu let. Když je vyšší úrok, je lépe si rozdělit tuto dobu na delší období. Sníží se nám jednotlivé splátky a méně tím zatížíme rodinný rozpočet.

Výše úroků – toto je dosti podstatný údaj. Nesmí se stát, že přistoupíme na moc vysoké úroky. Tyto úroky nás pak mohou zničit. Musí být poskytnuta úroková sazba, kterou jsme schopni splatit. Dále se mohou platit různé poplatky za poskytnutí. Tyto celkové náklady nazýváme roční procentní sazba nákladů.

Rychlost poskytnutí – některým lidem záleží na rychlosti s jakou je poskytnuta tato půjčka. Někdy je rychlost tím hlavním parametrem, který bereme v potaz. Nesmí se však stát, že je jediným. Docela zajímavé by bylo říct, kolik klientů bank se tímto heslem řídí.

Poskytovatel půjčky – asi nejdůležitější informace. Když je to banka, můžeme čekat nižší úrok. Nevýhodou je delší vyřízení a vyžadování velkého množství dokumentů. Může se stát, že některé dokumenty vůbec nebudeme mít. Když zvolíme nebankovní půjčku, můžeme si být jisti pohotovým jednáním, které je vyváženo vyšším úrokem.