Půjčka s ručitelem

 

Mnozí žadatelé nedosáhnou na vyšší úvěr z jednoho prostého důvodu. Banka nebo finanční instituce je shledá málo bonitními. V této situaci existuje několik možných řešení.

Zajištění půjčky

Banky obvykle slyší na zajištění půjčky nemovitostí. Pokud tedy banka nechce půjčit klientovi požadovanou částku, klient může dát do zástavy další nemovitost. Banka pak půjčí určitou část požadovaného úvěru.

 

půjčka s ručitelemNicméně i zde existují určitá rizika.

Pokud dáme do zástavy cennou nemovitost, můžeme o ni v případě nesplácení půjčky poměrně snadno přijít. Navíc je zde mnoho administrativních úkonů, které jsou spojeny s tímto krokem. Musí být vyhotoveno ocenění nemovitosti. Tento krok někdy hradí banka.

 

Další možnosti zajištění půjčky

Dále může finanční instituce nebo banka vyžadovat další osobu jako ručitele. Tato půjčka s ručitelem je pro poskytovatele půjčky znakem většího zabezpečení. Ručení může být buď formou spolužádosti o úvěr nebo prostým ručením. Půjčka s ručitelem nevyřeší všechna rizika s úvěrem, ale je pro banku určitou zárukou. Nicméně každý by si měl vybírat jako ručitele dobře známou osobu a v případě potíží se splácením být k této osobě ohleduplný.