Půjčka pro živnostníky

Na živnostníky mnoho bank s půjčováním zapomíná. Děje se tak neprávem. Banky často požadují perfektní dokumentaci, která je potřebná ke schválení půjčky. Ačkoliv živnostník dosahuje dobrých výsledků, banky stále otálí. Nicméně i tak je možné, aby půjčka pro živnostníky byla schválena. Celé to tak trochu záleží na nás samotných.

K žádosti o půjčku pro živnostníky je zpravidla vyžadováno několik dokumentů

Mezi tyto dokumenty patří:

  • daňové přiznání za poslední tři roky
  • potvrzení o bezdlužnosti
  • smlouva od mobilního operátora
  • občanský průkaz
  • vyplněný formulář
  • živnostenský list

Může se tedy zdát, že dokážeme dát dohromady vše podstatné a důležité. Někdy však samotné zdání klame. Banka půjčka pro živnostníkyněkdy živnostníka odmítne a půjčka mu přidělena není. Sám živnostník se pak ptá co si počít. Nelehká situace nemá jednoduché řešení. Můžeme ještě zkusit požádat o peníze příbuzné nebo známé. Často se však setkáváme s odpovědí, že nemají žádné volné finance.

Pak nezbude nic jiného, než využít nebankovní sektor. Sem patří všechny finanční subjekty, které nepůsobí jako banky. S velkých nebankovních firem se dá uvést třeba Home Credit, Cetelem, Cofidis a Profi kredit.

Zde budou posuzovat naši žádost z jiného úhlu pohledu. Tento úhel pohledu záleží na naší finanční situaci. Taková situace pak může být pro tuto společnost zajímavá. Tato firma pak bude hodnotit naši žádost. Bere se v úvahu náš dosažený příjem. Tento příjem je uveden v daňových přiznáních. Tato přiznání tak musí být potvrzena finančním úřadem. Vyřízení může proběhnout rychle, ale musíme dát dohromady všechny podklady, které jsou nutné. Při každé návštěvě pobočky pak jednáme s přiděleným pracovníkem, který se nám věnuje.