Půjčka nebankovní – jak si vybrat

Na trhu nebankovních půjček se objevuje velké množství nabídek. Nicméně je důležité vybrat tu správnou. Vždy je třeba hodnotit několik faktorů najednou. Na českém trhu existují velké seriozní nebankovní společnosti, které mají s poskytováním půjček nebankovních velké zkušenosti. Na druhou stranu je zde mnoho malých firem, které mají dosti nevýhodné podmínky. Jedná se hlavně o skryté podmínky ve smlouvách o půjčce a potom vysoké úroky a poplatky. Vždy je třeba se zaměřit na veškeré dostupné informace na internetu.

Také se vyplatí sbírat postupně reference od spokojených a nespokojených zákazníků. Hlavní nevýhodou menších nebankovních společností jsou vysoké pokuty za pozdní splátku. Tyto poplatky pak značně navyšují osobní náklady a můžou vést až k bankrotu. U nebankovních půjček je nutné dobře vybrat poskytovatele. Někdy se stává, že požadovaná částka není půjčena a zájemce se pak ocitne bez peněz. Tyto důvody pak vedou k tomu, že jsou využívány nesolidní společnosti, které mají příliš vysoké úroky.

Kdy je půjčka nebankovní vhodná

Každý zná, že je možnost půjčit si v bance nebo v nebankovní instituci. V bance se běžně dostane nižší úrok. Nicméně celková náročnost žádosti je velmi vysoká. Banky obvykle požaduje trvalý pracovní poměr. V těchto případech nesmí být uchazeč o půjčku ve zkušební době. Také se nedoporučuje být ve výpovědní lhůtě. Banky rovněž pečlivě kontrolují rejstříky dlužníků. Je třeba mít pravidelný příjem v určité výši. Když žadatel o půjčku toto vše nesplní, nemá nárok na poskytnutí peněz.

V případě neúspěchu u banky se pak nabízí nebankovní sektor. Jsou zde sice vyšší poplatky a úroky, ale nevyžaduje se tolik dokladů ke schválení. Při výběru nebankovního poskytovatele je dobré se řídit referencemi. Tyto reference mohou poskytnout vaši kolegové nebo kdokoliv jiný. Je také dobré požadovat dostatek informací o půjčce nebankovní. Tyto informační materiály se distribuují různými způsoby jako je internet, tisk nebo telefonicky. Zárukou kvalitních služeb jsou vždy přehledně a transparentně nastavené podmínky.