Půjčka na zástavu nemovitosti

půjčka na zástavu nemovitostiZa půjčku se dá ručit několika způsoby. Půjčka na zástavu nemovitosti patří mezi ně. Nemovitost jako zástava však přináší mnoho otázek. Především v první řadě je nutné si uvědomit jak vysokou půjčku budeme požadovat a jestli se vůbec vyplatí dávat nemovitost do zástavy. Výše této půjčky by rozhodně měla přesahovat několik set tisíc.

Další věcí co nás bude zajímat je poskytovatel úvěrů. Může se jednat o banku nebo nebankovní společnost. Banky jsou obvykle v poskytování půjček více přísné. Od určité částky vyžadují ručení nemovitostí. Nebankovní firmy vyžadují toto ručení již od menších finančních sum. U druhé možnosti je důležité znát úvěrovou smlouvu, neboť zde se může skrývat řada nejasností.

Jak již bylo uvedeno, půjčka na zástavu nemovitosti není doménou jen bank, ale i dalších finančních společností nebo dokonce soukromých investorů. Fyzické osoby také poskytují půjčky na zástavu. Většinou však vyžadují podepsání směnky. Nicméně žadatel o tento druh půjčky by měl nejprve využít možností, které se mu nabízejí jako vhodnější.

Mezi tyto možnosti patří:

 

  1. využít banky
  2. půjčka od přátel nebo známých
  3. nebankovní společnosti
  4. zjistit si způsob ručení
  5. rozhodující je výše půjčky
  6. přehledná smlouva o úvěru