Půjčka na dluhy

půjčka na dluhyObyčejně mají lidé s dluhy velké problémy při žádosti o půjčku. Tato žádost jim není obvykle schválena a musí se proto obrátit na nějakou jinou instituci. Běžně se poskytuje půjčka na dluhy v bankách, ale i nebankovním sektoru. Tyto peníze jsou vlastně určeny na dluhy, které jsou rozprostřeny do mnoha menších splátek. Jedná se tak o jakési sloučení všech našich dluhů. Dosáhneme tak stavu, kdy si vezmeme jednu vyšší částku a splatíme mnoho drobných půjček.

Musíme však najít veškeré naše malé půjčky. Jinak půjčka na dluhy nemá moc význam. Dobu splácení si pak může rozložit na delší časové období. Délka tohoto období by měla být alespoň na několik let. Obecně se tvrdí, že všechny dluhy se dají splatit jednou velkou částkou. Třeba banky se na toto specializují. Jejich specializace spočívá v pomoci klientům, kteří mají příliš velké dluhy.

Dostat se můžeme i do situace, kdy klient požádá o tento finanční nástroj a není mu vyhověno. Banky si podrobně zjistí finanční situaci svého zákazníka a pak vydají konečné rozhodnutí.

Kdy je půjčka na dluhy vhodná?

Taková půjčka je vhodná tehdy, když nezbývá jiné možné řešení. Dalším vhodným okamžikem jsou vysoké splátky jednotlivých půjček. Klient třeba dluží dvaceti společnostem a nezvládá už splácet tyto drobné peníze.

Dojde tak k velkému sloučení. Na konci tohoto sloučení stojí jedna větší částka, která je jasná a transparentní. Přehlednost je také výhodou této částky. Může se nám zdát, že několik malých splátek je nákladnější. Toto je však jen pocit jak celkovou situaci oddálit. Výše jednotlivých půjček je dána úvěrovou smlouvou a dluhy jsou tak již započítány. Ze začátku se nesplácí jistina a my přecházíme na čisté řešení, které je volně použitelné.