Převod hypotéky

převod hypotékyHypotéka se obvykle uzavírá s fixací na 1 rok až 5 let. Banka se v tomto případě zaručí za dodržení jednotné úrokové sazby po dobu zafixování. Klient tedy dostává možnost volby na kolik let si stanovit jednotnou sazbu.

Pokud si přejeme převod hypotéky k jiné bance, musíme nejdříve zjistit dané podmínky pro samotné refinancování. Převodem hypotečního úvěru dochází vlastně ke zlepšení původních parametrů tohoto finančního produktu. I když ne v každé konkrétní situaci tomu tak je.

Jak uskutečnit převod hypotéky

Hypotéku můžeme nefinancovat u stávající banky, nebo lze využít některou konkurenční banku. Z velkých bank jmenujme Českou spořitelnu, Komerční banku, ČSOB, Fio banka, Equa banka, Air Bank, Sber bank. Zde tedy můžete refinancovat svůj úvěr na bydlení.

Ne však každé převedení hypotéky je pro klienta výhodné. Každý by měl znát jak vysoké poplatky je třeba zaplatit za výpověď smlouvy u jedné banky. Tuto transakci lze provést pouze ve stanovenou dobu, kterou povoluje smlouva.

Po dodržení všech smluvních ujednání můžeme přikročit k samotné realizaci refinancování. U nové smlouvy musíme dát pozor na novu fixační dobu. V tento čas můžeme obdržet výhodnější podmínky, protože dochází k pohybům úroků směrem dolů nebo ke stagnaci. Konkrétní výši všech nákladů se dozvíme od bankovního poradce.