Převod hypotéky na jinou nemovitost

převod hypotéky na jinou nemovitostV oblasti hypoték se často klade otázka jak uskutečnit převod hypotéky na jinou nemovitost. Je to dotaz více než zásadní. Záleží zde na každém detailu. Jde vlastně o způsob splácení velké finanční sumy.

Tento převod hypotéky může na několik desítek let ovlivnit naši finanční situaci. Jak správně celou věc provést je na bedrech odborníků. Tito odborníci musí splňovat řadu odborných specifik. Musí se vyznat ve smluvních podmínkách a nesmí být náchylní ke změnám klientů

Výhodou převodu hypotéky na jinou nemovitost je to, že daná nemovitost třeba může plnit úplně jiný účel. Financujeme byt a následně chceme tuto hypotéku převést na rekreační chatu. Toto vše musí být konzultováno s bankou a musí být vše smluvně podloženo. Někteří právníci si stanoví i poradní orgán.

Důležitá také bude reakce poskytovatele hypotéky. Banky nemají moc rády, když se s hypotékou hýbá. Nejhorší je také, když chcete jít k přímé konkurenci. Celkově nám však banka musí vyhovět. Při prvním setkání položíme bankéři jednoduchou otázku.

Tato otázka zní. Jak vysoké budou poplatky za převod hypotéky na jinou nemovitost. Bankéři velmi často odkazují na hypoteční a úrokový sazebník. My si však můžeme vyžádat asistenci přiděleného bankovního poradce. Tento poradce by měl být odborně na výši.

Nyní když víme, jak vysoké budou náklady celé transakce, můžeme začít s akcí samotnou. Vyplníme žádost o převod hypotéky. Zde jsou kolonky, jestli zůstáváte u stávající banky nebo jdete k jiné bance. Podepíšete to, že souhlasíte s poplatky za převod a další doplňkové náklady. Po podpisu kompletní smlouvy o hypotéce jsme tak připraveni a snad nás již nic nepřekvapí.