Převedení hypotéky

Jak správně převést hypotéku si popíšeme v dnešním článku. Tento úkon se stal již normální procedurou, kterou banky provádějí. Převedení hypotéky tak nemusí představovat žádný problém.

Základem je tedy proč chceme k převedení hypotéky sáhnout. Důvody můžou být různé. Uveďme si příklad. Majitel prodává svůj byt nebo dům, který je pořízen na hypotéku. Nový zájemce by si stejně musel sjednávat hypoteční úvěr. Může se tak udělat toto převedení hypotéky a tím elegantně vyřešit celý problém.

Kdy se převedení hypotéky vyplatí

převedení hypotékyPřevést hypotéku se vyplatí za určitých podmínek. Musí být splněna podstata ekonomické výhodnosti. To znamená, že celý převod musí být výhodný pro obě strany. Jak kupující, tak prodávající musí mít z této transakce užitek. Podmínky by měly být dojednány výhodně pro obě strany.

Nejdříve se musíme rozmyslet kdy chceme náš byt prodat. Pak přijde na řadu prozkoumání naší hypotéky. Zjistíme kolik platíme jednotlivé splátky a kolik nám zbývá celkově ještě splatit. Důležité taky bude, jestli je možné hypotéku předčasně splatit.

Základní údaje tedy známe. Nyní přijde na řadu přezkoumání právních podmínek. Musí se taky zjistit, jestli onen převod vůbec můžeme realizovat. Některé banky se proti tomuto kroku chrání. Mají ve smlouvě různá omezení. My musíme najít tato omezení a vyvodit z toho patřičné důsledky. Co když nejsme právníci? V tomto případě si zajdeme do nejbližší právní kanceláře a požádáme o pomoc. Důležitým faktorem bude cena za jednotlivé právní úkony.