Přehled půjček

přehled půjčekDnes vám ukážeme přehled půjček, které jsou běžně dostupné pro většinu lidí. Jde tedy o jakési shrnutí a vysvětlení si pojmů. Běžně se udává, že zkušenost s půjčkou již má více než 60 procent obyvatel. Tyto čísla nejsou tak optimistická, ale půjčka, která je vzata za vhodných podmínek se opravdu vyplatí. Musíme si také ukázat jaká existuje spojitost mezi poskytovatelem půjček. Tento přehled půjček by měl toto vše nabídnout. Celkově tak před sebou budete mít přehled se všemi potřebnými informacemi.

Přehled všech dostupných půjček:

  1. Půjčky do 5000 Kč – finanční částky do 5000 Kč poskytují hlavně nebankovní společnosti. Lídrem na tomto trhu je společnost Home Credit, která se zaměřuje na chudší klientelu prostřednictvím těchto půjček.
  2. Půjčky do 10000 Kč – tyto půjčky již musí být vázány smlouvou, kterou klient musí podepsat a odeslat zpět poštou. Celý proces vyřízení půjčky pak trvá déle a je i tak brán. Zde se hodí uvést společnosti Netcredit, Smart money a Perfect Money
  3. Půjčky od 10000 Kč do 50000 Kč – Tento sektor pokrývají velké nebankovní společnosti. Jako příklad lze zmínit Cetelem a některé menší banky. Účelem této výše půjček je poskytnout zákazníkům větší komfort při nakupování spotřebního zboží
  4. Půjčky do 100000 Kč – Zde se již nacházíme u poměrně vysoké částky. Pomocí této částky lze financovat i některé výdaje na drobné rekonstrukce našeho bytu. Existují firmy jako Vitacredit, které poskytnou tuto půjčku oproti zástavě nemovitostí. Zde je nutné mít pročtenou smlouvu.
  5. Půjčky od 100000 Kč do 1000000 Kč – pokud máme zájem o takto vysokou půjčku, měli bychom navštívit zcela určitě banku. Jedině banka je zde zárukou vstřícného jednání. Banky mají na poskytování takto vysokých sum určité postupy a těmito postupy se také řídí. Vždy je dobré mít přehled o tom, jak banky mohou s našimi údaji nakládat. Toto se vyplatí, neboť všechny osobní údaje jsou velmi důležité.