Přehled druhů investic

Investování se těší v České republice poměrné oblibě. Češi jsou však tradičně konzervativní investoři a tak sázejí na jistotu. Oblíbili si investice kde je sice malý výnos, ale prakticky žádné riziko. Nicméně i na tuzemském trhu existují možnosti jak investovat do různých zajímavých příležitostí.

Různé možnosti investování volných finančních prostředků

Nejprve zde uvedeme přehled druhů investic podle určitých parametrů.

přehled druhů investic

Investice podle rizika

Pokud nechceme podstupovat příliš velké investiční riziko, nabízí se nám klasické spořící účty nebo termínované vklady. Úrokové sazby jsou zde opravdu velmi nízko. Výhodou je rychlá dostupnost financí.

Další možností je investice do podílových fondů. Tyto investice se také dělí podle míry rizika. Obecně menší rizikovost je u fondů peněžního trhu a u dluhopisových fondů.

Podílové fondy s vyšším zhodnocením lze nalézt podle obchodních nástrojů. Tyto fondy mají ve svém portfoliu především akcie nebo různé deriváty. Obecně nejoblíbenější jsou akciové fondy, které investují do burz po celém světě.

V dnešním přehledu druhů investic nacházíme možnosti investování od klasických možností uložení volných peněz až po trochu riskantní způsoby. Dosti také záleží na výši finanční částky, kterou chceme investovat. Pro investory s malým kapitálem se nabízí tzv. pravidelné investice. Toto se dá přirovnat k jisté formě spoření, kdy si zájemce vybere investiční fond a pravidelně měsíčné skládá částku, která se mu zhodnocuje.