Předčasné splacení úvěru – Česká spořitelna

předčasné splacení úvěru česká spořitelnaPředčasně splatit úvěr lze u České spořitelny několika způsoby. V první řadě by si měl klient zjistit, že předčasné splacení úvěru Česká spořitelna skutečně nabízí. Nejdříve tedy dojde na pročtení již uzavřené smlouvy. Zde si zájemce zjistí, jestli je za mimořádnou splátku účtován nějaký poplatek. Tento fakt se dá zjistit také přímo dotazem u České spořitelny, přímo na pobočce.

Pracovník této banky po vás bude chtít číslo smlouvy o poskytnutí úvěru. Je proto dobré mít tento údaj nachystaný předem. Až si zjistíte tyto potřebné údaje. stačí zadat bankovní příkaz. Tento krok můžete provést na pobočce nebo skrze internetové bankovnictví.

Jak předčasně splatit úvěr u České spořitelny

Pokud jste tedy obdrželi všechny potřebné informace o vašem úvěru, můžeme přikročit k dalšímu kroku. Jedná se hlavně o to, jaký je smluvní poplatek za předčasnou splátku. Některé banky neúčtují žádný poplatek za tento úkon. Toto lze vždy zjistit při uzavírání smlouvy.

Také si můžeme spočítat kolik ušetříme peněz. Když totiž splatíme náš úvěr dříve, dojde k jistému ušetření peněz, které bychom použili na úhradu úroků z úvěru. Toto je taky důvod, proč si banky tento poplatek účtují. Celkově by však úspora měla převyšovat zaplacenou sumu za předčasné splacení úvěru.