Pravidelné investice

pravidelné investiceMnoho lidí si již zvyklo investovat své volné peníze. Základem pro kvalitní rozhodnutí o tom, kam uložit volné finanční prostředky, jsou dostatečně odborné informace. Tyto informace by měly pocházet od investičního poradce, který se investováním peněz zabývá a má již nějaké výsledky.

Jak na pravidelné investice

Mnoho lidí odradí od investování nedostatek volných finančních prostředků. Nicméně základem každého zhodnocování peněz je pravidelnost. Jedině pravidelné investice nám mohou v budoucnosti zajistit dostatečný výnos. Malou částku je schopný dát dohromady jednou za měsíc téměř každý. Šetříme a zároveň investujeme.

Formy investic

Pravidelně se dá investovat např. do akcií. Vyhlédneme si českou nebo zahraniční burzu a po výběru akciových titulů můžeme začít nakupovat. Samostatné nakupováni akcií však není pro každého. Jedná se o poměrně náročnou činnost. Pokud dostatečně nerozumíme cenným papírům, pak musíme zvolit investičního odborníka, který bude tuto činnost provádět za nás.

Do akcií se dá také investovat prostřednictvím podílových fondů. Vybereme si konkrétní podílový fond. Podílové fondy se mohou dělit podle několika hledisek. Některé kopírují složení burzovních indexů jednotlivých bank. Další jsou zase zaměřeny na komodity. Záleží také v jakém horizontu chceme investovat.