Pravidelná investice

pravidelná investiceV oblasti investic a investování existuje řada přístupů. Většinou jde o koncepční přístupy jak zhodnocovat volné peněžní prostředky. Nicméně ne každý disponuje velkou částkou. Z tohoto důvodu se objevují další možnosti kam uložit své i menší finanční prostředky. Jedná se o situaci, které se říká pravidelná investice.

Kde pravidelně investovat

V našem případě se investují pravidelně menší částky. Obvykle se tak děje jednou měsíčně. Tyto menší vklady tak mohou v delším horizontu vytvořit poměrně zajímavý kapitál.

Nabízí se tedy otázka, jak může být realizována naše pravidelná investice. Možností je několik. My si uvedeme ty nejvíce používané.

Spořící účty

Tento způsob pravidelného ukládání peněz bývá považován za velmi konzervativní metodu. Střadatelé zde oceňují bezpečnost svých finančních prostředků a jejich rychlou dostupnost. Jako nevýhoda bývá označována nízká výnosnost.

Podílové fondy

Ukládání peněz do podílových fondů se drží tradičně také v zájmu drobných investorů Podílové fondy můžeme dělit na několik druhů. Existují fondy, které investují většinu svých financí do dluhopisů nebo různých měn. Dále existují realitní fondy, které se zabývají vkládáním investic do hotových nebo částečně realizovaných stavebních projektů.

Akciové fondy

Fondy akciového trhu jsou určeny převážně pro odvážné investory. Hodnocení se pohybuje v řádech desítek procent a riziko je také na vyšší úrovni. Investice do akcií je určeno pro lidi, kteří mají již určité odborné znalosti.