Povinné ručení

povine ručeníUzavřít povine ručení musí každý majitel motorového vozidla. pokud vlastník vozidla nesplní tuto podmínku, hrozí mu pokuta až 40 tisíc korun. Ta osoba, která neuzavře povinné ručení, musí hradit případné škody ze svého. Povinné ručení poskytuje řidiči ochranu pro případnou škodu.

Uzavřít povinné ručení je tak důležité, neboť hrozí placení i milionových nákladů, které mohou vzniknout z nehody. Odborně se povinné ručení nazývá pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Pojištění odpovědnosti tak klient uzavírá v souladu se zákonem.

Kdo může využít povinné ručení?

Toto pojištění musí uzavřít každý vlastník nebo spoluvlastník motorového vozidla. Osoba musí mít trvalý pobyt na území České republiky a vozidlo musí být provozováno na území našeho státu.
 

 

Co pojistka kryje

Povine ručení kryje škody, které jsou způsobené provozem motorového vozidla. tyto škody jsou kryty do výše sjednaného limitu. Na vašem vozidle však škodu nikdo neuhradí. Za tímto účelem je zde havarijní pojištění. Pojistka se také nevztahuje na řidiče, který havárii způsobil. Dále se ručení nevztahuje na cizí vozidla s cizí poznávací značkou.