Poskytování úvěru

poskytování úvěruDo jaké výše je možné poskytování úvěru bez podepsané smlouvy? Jak takový úvěr vyřídit. Na toto téma se zaměříme v dnešní článku, který toto téma zcela pokryje. První krok zjistit, kdo nám vůbec může půjčit peníze. Existují zde nebankovní společnosti, které nabízejí úvěry do 5000 Kč. Na tyto úvěry stačí sepsat jednoduchou smlouvu a nedochází tady k nějakému důkladnému prověřování klienta. Někteří klienti se ptají jak je toto možné. Odpověď je jednoduchá. Částka do 5000 korun není tak velká a nebankovní firma ji může takto vydat. Když člověk jednou nesplatí takto nízké peníze, napodruhé již mu není půjčeno. Každý si tak předem rozmyslí jestli splácet nebo ne.

Kdo je k poskytování úvěru oprávněn?

Poskytovat úvěry mohou banky a další finanční společnosti. Musí zde být jasně prokázáno, že jde o půjčování peněz. Některé menší firmy se však neřídí platnými zákony a používají nefér taktiky při poskytování úvěru. Tomuto se obecně tento sektor snaží zabránit podpisem smlouvy, kde se daná firma zavazuje, že bude dodržovat určité etické kodexy. Můžeme to také nazvat zodpovědné půjčování.

Další věcí, kterou si musíme zapamatovat je, že samotné poskytování úvěru neopravňuje k nečestnému chování. Každá úvěrová společnost by měla ve smlouvě zveřejnit kolik klient zaplatí za daný úvěr. Jde o celkové náklady na splacení. někdy je to psáno malým písmem a člověk to snadno přehlédne. Veškeré podmínky by tak měly odpovídat zákonům a je třeba to dodržovat. někteří lidé však chtějí nutně půjčit a ničeho jiného si nevšímají. potom spadnou do problémů a řešení není vůbec jednoduché.