Porovnání hypotečních úvěrů

Běžně se hypoteční úvěry porovnávají na základě několika ukazatelů. Mezi tyto ukazatele patří délka splácení a výše úrokové sazby. Z takového porovnání hypotečních úvěrů pak jasně vyplívá, jaké parametry jsou dostupné a porovnání hypotečních úvěrůnásledně můžeme zhodnotit i nabídku konkurenčních bank. Výsledek by měl být objektivní a použité informace jsou použitelné pro další porovnání.

Celkově se vždy soudí podle reálných zkušeností. Tyto zkušenosti jsou od lidí. Jedině tak může být naše porovnání platné. Závěry budeme vyvozovat, až získáme dostatečný vzorek. Jak se vyhodnocují data si ukážeme na několika konkrétních příkladech.

Více se vždy dozvíme na jednáních s druhou stranou. V našem případě s bankou. Tato banka je požádána o vyhotovení nabídky hypotečních úvěrů a my se rozhodneme pro finální produkt. Tento produkt by měl zahrnovat i neveřejné informace, které nejsou volně dostupné.

 Každé porovnání hypotečních úvěrů by mělo být objektivní

Na objektivitu hodnocení mnoho lidí zapomíná. Každý hypoteční úvěr je určený na pořízení vhodného bydlení. Toto bydlení by mělo být vybráno společně s odborníky a vysvětlovat jednotlivé varianty. Mělo by být jasné jak vysoká částka bude poskytnuta. Toto je ta nejzákladnější informace s jakou se můžeme setkat.

K objektivitě porovnání hypotečních úvěrů také patří nezávislost jednotlivých finančních poradců. Každý finanční poradce se prezentuje jako nezávislý. Toto není vždy pravda. Většina těchto poradců spolupracuje s bankami a jsou také placeni podle počtu prodaných finančních produktů. Na hypotečním trhu existuje menšina nezávislých poradců, která je však těžko vyhledatelná. Když však využijeme veškeré možnosti, výsledek se jistě dostaví.