Poplatek za předčasné splacení úvěru

poplatek za předčasné splacení úvěruJedním ze zvláštních poplatků, které banky vybírají, je poplatek za předčasné splacení úvěru. Jde o poplatek, kterým si banky jistí alespoň část ušlého zisku. Klient, který se rozhodne pro dřívější splacení svého úvěru by si tak měl tyto informace zjistit ještě před uzavřením smlouvy. Nejlepší formou je, když na tyto části smlouvy je brán ohled u všech bank, kde si provádíme náš průzkum.

Mezi banky s nejnižším poplatkem za předčasné splacení úvěru patří mBank, Fio banka a LBBW Bank. Jedná se tedy o nové banky, které jsou známé pro svůj vstřícný přístup k zákazníkům.

Kolik zaplatím za předčasné splacení úvěru

Výše jednotlivých poplatků za tento úkon je stanovena individuálně v každé smlouvě. Klient si tak musí podrobně prozkoumat tato smluvní ujednání, která se vztahují k dané věci. Některé banky umožňují svým klientům zaplatit mimořádnou splátku. Tato splátka se většinou platí jednou za rok.

Dále banky mohou svým klientům odpouštět některé splátky za vzorné splácení úvěru. S tímto bodem přišla Air Bank. Nesmíme však zapomínat na fakt, že si musíme udělat kalkulaci. To z toho důvodu, jestli se nám vyplatí splatit úvěr předčasně. Musíme brát ohled také na inflaci. Když bereme, že zaplatíme peníze najednou, tak si musíme odečíst ještě každoroční inflaci. tyto kroky by měl provést zkušený finanční poradce.