Pojištění úvěru

V otázce pojištění úvěru se vyskytuje mnoho různých názorů. Nejčastěji se setkáme s názorem, že by toto pojištění mělo být zajištěno. Různí se ovšem pohledy na to v jaké výši. Někteří lidé dokonce tvrdí, že celé pojištění úvěru je zbytečnost. Použije se zde obvykle argument, že když nebudu mít na splácení, tak mě tato pojistka již nevytrhne.

Několik druhů pojištění úvěru

pojištění úvěruBankovní i nebankovní společnosti poskytují ke všem úvěrů ještě doplňkové pojištění úvěru. Jde vlastně o to se pojistit proti neschopnosti splácet. Jeho výhoda spočívá v tom, že nám vlastně jistí naše záda. Může se stát, že ztratíme práci nebo nejsme schopni hradit splátky poskytnutého úvěru. První otázka každého, kdo se v této situaci ocitne bude jak z toho ven. Mnozí lidé přestanou komunikovat.

Toto je velmi závažná chyba. Banky nemají rády, když klienti odmítají komunikovat. Nastalá situace se musí nějakým způsobem řešit. Klienti, kteří si hrají na mrtvého brouka většinou dostanou důrazné varování v podobě úředního dopisu. Tento dopis většinou obsahuje žádost o vyjasnění celé situace. Přidělený pracovník chce vědět, proč si majitel úvěru nesjednal pojištění úvěru, které by teď mohl použít. Oslovený se po takovémto dopisu obvykle ještě více odmlčí a máme na stole problém.

Poskytovatelé tohoto pojištění

Poskytovatelem je většinou buď samotná banka nebo si jako partnera vybere příslušnou pojišťovnu. Nebankovní sektor si často vybírá tohoto partnera, který poskytne toto pojištění proti neschopnosti splácet úvěr. Tímto partnerem je obvykle ověřená velká pojišťovna. Mezi takovéto pojišťovací domy patří firmy s dlouholetým působením na trhu.