Pojištění havarijní

Toto pojištění chrání automobil před různými škodami. Jde většinou o živly, havárie, vandalismus, krádež. Pojištění havarijní tedy slouží ke krytí škod, pokud je tato škoda způsobena pojištěným řidičem. V dalších případech je toto poškození hrazeno z povinného ručení viníka. Sjednat si tedy to pravé pojištění je zárukou spokojenosti v užívání vlastního automobilu.

Co by mělo splňovat kvalitní pojištění havarijní

pojištění havarijníTato pojistka by měla pokrývat škody, které jsou způsobeny havárií, odcizením a neoprávněným užitím vozidla. Dále by vám mělo toto pojištění umožnit cestování bez obav v celé Evropě. Poskytnuty by měly být i kvalitní asistenční služby. Zahrnout sem lze i úrazové pojištění pro ostatní cestující. Bonusy, které jsou poskytovány za jízdy bez nehod. Různé další slevy.

Nejvíce se pojištění havarijní vyplatí u nových a dražších aut. Běžná auta má smysl pojišťovat do stáří až 7 let. Samozřejmě dražší auta se vyplatí pojistit i po této lhůtě. Nové vozy se tedy vyplatí pojistit proti všem rizikům, které mohou vzniknout. Pro majitele automobilu to představuje určitou jistotu.

Mezi nejznámější poskytovatele tohoto pojištění patří velké pojišťovací ústavy. Jedná se o Českou pojišťovnu, ČSOB pojišťovna, Allianz, Kooperativa nebo Česká podnikatelská pojišťovna. Pojištění havarijní se vypočítává podle stáří vozidla. Dále je brána do úvahy aktuální cena. Jiné poplatky za pojištění budou pro ojeté vozy a jiné pro nové vozy.