Pojištění chat a rekreačních objektů

Na podzim lidé ve velké míře zazimují své chaty a rekreační objekty. Tento fakt samozřejmě přitahuje zloděje, protože majitel je většinou po celou zimu nepřítomný. Důležité je proto kvalitní zabezpečení a pojištění.

 

Jak zabránit vloupáním do chaty?

Důležitá je kombinace několika prvků zabezpečení. U všech oken v přízemí se nabízí využití mříží. Dále jsou potřebné kvalitní dveře a za uvážení stojí i alarm. Někteří chataři používají tzv. časovače. Toto zařízení spouští v určitých intervalech hudbu nebo světlo v objektu.

 

[dropcap style=’round‘]i[/dropcap]Doporučuje se nenechávat v okolí chalup nářadí a nástroje, které by mohli zloději využít k překonání zabezpečení.

 

Jaké pojištění?

Pojištění domácnosti se vztahuje na krádež nebo vandalismus. Dále toto pojištění kryje hlavně živelná rizika, tedy požár, výbuch, vichřici atd. Každý by si měl dávat pozor při výběru pojištění. Důležité je na co konkrétně se pojistka vztahuje. Pojištění proti krádeži a vloupání nemusí být vždy v základní verzi pojistky. Někdy je nutné zvolit dražší pojištění a vyhnout se tak nepříjemnostem v budoucnosti.