Podvodníci slibovali vysoké zhodnocení investic

Tresty až ve výši deseti let nyní hrozí dvěma podnikatelům z Brna, kteří okradli přes tisíc lidí o částku ve výši 166 milionů korun. Tito podnikatelé nabízeli důvěřivým lidem zhodnocení finančních prostředků až 25 procent za rok.

Jedná se o firmu Woman&Man Exclusive. Jednatel této společnosti dostal deset let vězení a jednatelka Marcela Olšovská 8,5 roku.

Jejich finanční podnikání spočívalo v nabízení výhodných hypoték, půjček a investic. Již zmíněné investice slibovali neobvykle vysoké roční zhodnocení.

K soudu se přihlásilo velké množství lidí, kteří byli poškozeni touto činností. Největší škoda vznikla anonymnímu poškozenému, který přišel o 8 milionu korun.

Dvěma odsouzeným byl zabaven majetek v celkové hodnotě 30 milionů korun. Na celkové uspokojení věřitelů však tato suma nestačí.

Firma Woman&Man Exclusive vyvíjela svou činnost v Brně v letech 2004 až 2009. Ze začátku byly některým klientům vyplaceny vysoké úroky. Následně bylo vyplácení peněz zastaveno a objevili se první stížnosti nespokojených klientů. V rukou policie skončila dvojice podnikatelů díky upozornění České národní banky.