Poctivá půjčka

 

Poskytování půjček je velmi rozsáhlý finanční sektor v české ekonomice. Nicméně i zde by měly být dodržovány jistá pravidla. Pro každou banku nebo nebankovní společnost by mělo být samozřejmostí dodržovat poctivé podmínky pro všechny své klienty.

 

Nekalé praktiky při půjčování peněz

Někteří poskytovatelé půjček vyžadují zavolání na placenou telefonní linku. Toto zavolání je zpoplatněno vysokou sazbou a žadatel o půjčku je vystaven velkým poplatkům, aniž by získal půjčku. Tomuto se opravdu nedá říkat poctivá půjčka.

 

Jak najít poctivou půjčku

poctivá půjčkaPoctivé půjčky by měly být samozřejmostí. Nicméně není tomu tak. Zájemce, který chce, aby mu byla poskytnuta poctivá půjčka musí provést několik důležitých kroků. Měl by si nejprve zjistit jaká společnost poskytuje férové půjčky. Zjistit se to dá pomocí internetu nebo dotazováním se svých známých a přátel.

Poctivý poskytovatel půjčky nikdy nebere peníze předem. Dále si neúčtuje za volání klientem na jeho telefonní linku. Smlouva o půjčce by měla být jasná a neměla by skrývat nějaké podstatné nevýhodné podmínky půjčky pro klienta.