Penzijní připojištění využívá polovina Čechů

Penzijní připojištění je stále oblíbené mezi českou populací. Podle průzkumu společnosti STEM/MARK využívá tento způsob zajištění na stáří polovina Čechů. Stejně oblíbené mezi lidmi je i stavební spoření nebo investice do vlastního bydlení.

Dále průzkum zjistil, že ženy jsou v oblasti spoření na důchod výrazně odpovědnější než muži. Necelá třetina žen výhradně spoléhá na státní důchod. Muži si naopak sjednávají více životní pojištění a investují své peníze do cenných papírů a podílových fondů.

Muži jsou tedy v oblasti investic ochotni více riskovat. Tento trend je u mužů zřejmý i v běžném životě, naopak ženy více spoléhají na jistotu.

Podíl lidí, kteří se na staří vůbec nezajišťují se pohybuje kolem třiceti procent. Třetina lidí tedy spoléhá pouze na státní důchody. Do zajištění na penzi část lidí zahrnuje kvalitní vzdělání. Jako další možné zajištění v důchodu považují lidé investici do vlastního bydlení z důvodu omezení nákladů na nájem.

U produktivní populace se proto dá očekávat zvýšený zájem o hypotéky. Nicméně nemalá část populace nakonec není úspěšná při získání úvěru na bydlení, neboť není dostatečně bonitní.