Ochrana investic

ochrana investicKaždý rozumný investor se zajímá o to, jaká bude ochrana investic. Všechny své vložené finanční prostředky chce mít pod kontrolou a neustálým dohledem. Zde nám nesmí uniknout fakt, že klasické zabezpečování investovaných financí prostě neexistuje.

Mohlo by se zdát, že ochrana investic není v České republice na dobré úrovni. Samozřejmě, že záleží kdo je oním investorem. Velcí investoři jsou obvykle chráněni velmi dobře. Mají své právní kanceláře, kteří jim poskytují kompletní právní servis.

Na tento fakt již bylo mnohokrát upozorněno. Vždy se však nedošlo k žádnému konkrétnímu řešení celé situace. Z toho se dá dedukovat pouze to, že státní orgány nejsou dostatečně aktivní, aby se postavily k ochraně investic trochu vyváženým způsobem. Ani případné budoucí problémy je nedokáží odradit.

Ochrana investic nemusí být vždy správná

Obecně platí, že chránit investice se ne vždy vyplatí. Čím větší ochrana se poskytuje, tak pak se zvyšují problémy se zhodnocením dané investice. Aktivní investoři si obvykle stěžují, že přicházejí o vysoká procenta. Z dalších prohlášení se dá vysledovat podobný trend. Obecně platí, že rozumné chránění investic je výhodné. Musí však dojít ke kompromisu s investorem. Míru kompromisu je obtížné určit.

Bylo již zmíněno, že spekulativní ochrana investic se vyplatí v omezených případech. Všechny zúčastněné strany se musí dohodnout na správném a koncepčním postupu. Všechny tyto postupy musí být dány ke schválení všem investičním stranám. Zde se vznesou jednotlivé námitky a my hned máme jasno jestli může být investice tou správnou volbou.