Novomanželská půjčka je řešením

Celá řada mladých rodin chce nejdříve řešit své bydlení a až potom přivést na svět potomka. V současné době přichází na trh podpora od státu v podobě novomanželské půjčky. Jedná se o levné půjčení mladým rodinám, které dotuje stát. Tento počin nese název program 150.

Jaká jsou pravidla pro obdržení této půjčky od státu?

Může si půjčit člověk do 36 let a to částku do výše 150 000 Kč. Použití této finanční částky je vázáno na modernizaci, opravy nebo rekonstrukci bytu či domu. Tento výhodný program začal v roce 2014 za podpory Státního fondu rozvoje a bydlení. Jako hlavní výhoda této půjčky se označuje nízké úročení a doba splatnosti až 10 let. Úroky se pohybují ve výši 2 %. Tato úroková sazba je fixována na 10 let. Pravidelná měsíční splátka je 1380 korun. Celkem je pro rok 2015 vyhrazeno pro tento účel 100 milionů korun, které zatím nejsou vyčerpány.

Jak požádat o tuto půjčku?

Jak již bylo řečeno, dříve byly novomanželské půjčky velmi oblíbené. O tento typ úvěru mohou požádat manželé, samoživitelé nebo samoživitelky, kdy alespoň jeden z nich nedovrší v roce podání žádosti věku 36 let. Pro samoživitelky a samoživitele je podmínkou mít ve své péči nezletilé dítě. Do těchto podmínek se také vejde pěstounská a střídavá péče. Ten, kdo o úvěr žádá, musí být vlastníkem nebo spoluvlastníkem dané nemovitosti. Novomanželská půjčka je otevřená jak zaměstnancům tak OSVČ. V případě osob samostatně výdělečně činných je nutné doložit kopii daňového přiznání.

Kde podat žádost

Žádosti se podávají osobně, písemně nebo poštou v Praze a Olomouci. Po podání žádosti a splnění všech podmínek bude zaslána úvěrová smlouva do 60 dnů, pokud nebude přidělená částka vyčerpána. Peníze musí žadatel vyčerpat do jednoho roku od uzavření smlouvy. Z dalších podmínek vyplívá, že k žádosti je třeba ručitel s minimálním příjmem alespoň 10 000 korun. V případě, že žadatel čerpá dotaci z programu zelená úsporám, lze novomanželskou půjčku použít na to, co předchozí program nepokrývá.

 

Další úvěry z nabídky: půjčka 5000