Nové možnosti půjček – Benefi, Zonky

Na trhu finančních půjček se objevuje další služba, která umožní půjčování lidem od ostatních lidí. Hlavní výhodou těchto služeb, které nabízejí zprostředkování půjček je nižší úrok a snadnější přístup k penězům. U klasických bankovních i nebankovních institucí se setkáváme s náročnou administrativní činností. Všechny tyto nevýhody by měly nahradit nově spouštěné webové stránky, které se zaměřují na p2p půjčování.

Jak tato služba funguje?

Internetové stránky benefi.cz provozuje společnost Benefi a.s. Jedná se o technologickou firmu, která nabízí nové technické řešení, kde si lidé půjčují mezi sebou. Jde o spojení lidí, kteří jsou ochotni půjčit za jasných podmínek svým spoluobčanům. Tato služba má za úkol nabídnout lepší úrok než u klasických finančních společností. Benefi je také příležitost pro investory, jak zhodnotit volné finanční prostředky.

Princip tohoto půjčování je následující:

Investoři vloží kapitál od 1000 Kč do 100 000 Kč. Žadatelé pak splácejí poskytnuté půjčky prostřednictvím měsíčních splátek. Neplatí se poplatky předem. Úrok je nabízen již od 8 % za jeden rok.

Jak se žádá o půjčku

Ať už u služby Benefi nebo Zonky je princip stejný. O půjčky se žádá formou aukce. Nejdříve se vyplní žádost o úvěr. Tato žádost je zveřejněna a prostřednictvím aukce se do ní zapojují investoři. Každé aukce se účastní více investorů, kteří si vzájemně konkurují. Pokud skončí aukce úspěšně, peníze se převedou na bankovní účet žadatele o půjčku. Takto půjčené peníze jsou spláceny na účet společnosti Benefi.

Půjčka od Zonky nebo Benefi se dá získat za lepší úrok a s výhodnějšími podmínkami. Tyto podmínky zahrnují již zmíněnou výši úroku. Dále se neplatí nic předem a vyřízení žádosti probíhá online bez písemné smlouvy. Vystavení žádosti do aukce je zdarma. Neručí se nemovitostí a půjčuje se na cokoliv. Je zde také možnost předčasného splacení zdarma.