Neplacení hypotéky

neplacení hypotékyMnoho lidí si v dnešní době pořizuje vlastní bydlení na hypoteční úvěr. Hypotéka se již stala samozřejmostí. Nicméně i s tímto finančním produktem se vážou určité problémy. Jde především o neplacení hypotéky. Pokud tedy nesplácíte svou hypotéku, může dojít k řadě nepříjemných situací.

Jaká rizika hrozí při neplacení hypotéky

Asi prvním rizikem je zapsání do registru dlužníků. Tento zápis nepřináší nic dobrého. I klienti, kteří se jen opozdily o několik splátek a pak řádně splácely se můžou v registru dlužníků ocitnout. Banky pak na vás pohlíží jako na problémového klienta a těžko vám poskytnou další úvěr.

Mnohem větším rizikem při neplacení hypotéky je možnost zabavení majetku a provedení exekuce. Exekuce sebou nese dalekosáhlé následky. Nejenže můžete přijít o svůj majetek, ale může vám zůstat ještě částečně nesplacený dluh.

Východiskem z takovéto situace je předcházet samotným problémům již při žádosti o hypotéku, aby k neplacení hypotéky nemuselo vůbec dojít. Každý by si měl vykalkulovat své náklady potřebné pro život a stanovit částku, kterou bude schopen splácet i v případě ztráty zaměstnání. Takto dobře provedená rozvaha dokáže zabránit nepříjemným následkům v budoucnosti.